robežsardze parāde
Valsts robežsardzi militārajā parādē pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas vienība Nr.1

4. maijā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā Rēzeknē notika Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu militārā parāde, kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas vienība.

Valsts robežsardzes koledža atrodas tieši Rēzeknē, līdz ar ko Valsts robežsardzi pārstāvēt parādē bija uzdots Valsts robežsardzes koledžas vienībai, kuras sastāvā tika iekļauti koledžas pedagogi un vispārējā personāla virsnieki un instruktori. Parādē piedalījās arī Valsts robežsardzes tehnika un gaisa kuģi.

Pēc parādes robežsargi piedalījās vairākos svētku pasākumos, Rēzeknes 2. vidusskolas stadionā demonstrēja robežsardzes bruņojumu, ekipējumu, tehniskos un speciālos līdzekļus, kā arī radošajā teltī iesaistīja dažādās aktivitātēs.

Stāvlaukumā pie Rēzeknes kultūras nama varēja aplūkot Valsts robežsardzes tehniku, savukārt Festivāla parkā Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes pārstāvji demonstrēja savas profesionālās prasmes.

Kinologi iepriecināja ar dienesta suņu paraugdemonstrējumiem, kuros varēja vērot dienesta suņa paklausības un meklēšanas prasmes, kā arī tika izspēlētas dažādas personu aizturēšanas situācijas.

Valsts robežsardzes koledža ir profesionālās augstākās izglītības iestāde, kas sagatavo dienestam visā Latvijas teritorijā jaunos robežsargus profesionālās tālākizglītības programmā, jaunākos virsniekus augstākās izglītības programmā, organizē kvalifikācijas kursus, sagatavo robežsardzes kinologus un dienesta suņus.

Informāciju sagatavoja:

Diāna Deņisova

vadītāja palīgs
diana.denisova [at] rs.gov.lv

Foto:

Silvija Rapša

vecākais speciālists
silvija.rapsa [at] rs.gov.lv