pasākums
Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās starptautiskajā kadetu nedēļā

No 15. līdz 22.aprīlim divi Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Nacionālās aizsardzības akadēmijas rīkotajā starptautiskajā kadetu nedēļā. Kadetu nedēļa pulcēja 21 kadetu no 9 valstīm – ASV, Nīderlandes, Beļģijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Polijas un Gruzijas.

Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadeti - ierindniece Jeļizaveta Medvedeva un ierindnieks Lauris Binduks iepazinās ar Nacionālo aizsardzības akadēmiju un militārās karjeras veidošanas iespējām, kā arī militāro mācību procesu kadetu pārstāvētajās izglītības iestādēs.

“Nacionālā aizsardzības akadēmija izcili saplānoja programmu, kurā tika iekļautas gan ekskursijas, kur mēs tikām iepazīstināti ar Latvijas vēsturi un kultūru,  gan taktiskie uzdevumi akadēmijā, gan komandas veidošanas pasākumi,” stāsta ierindniece Jeļizaveta Medvedeva.

“Mēs ieguvām neaizmirstamu pieredzi un jaunus draugus no dažādām pasaules valstīm, paplašinājām redzesloku, kā arī uzlabojām valodu prasmes,” piebilst ierindnieks Lauris Binduks.

Valsts robežsardzes koledža sadarbojas ar Nacionālo aizsardzības akadēmiju pamatojoties uz noslēgto vienošanos starp Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotiem spēkiem par amatpersonu apmācību organizēšanu valsts robežas un teritorijas neaizskaramības nodrošināšanā.