kinologs sacensības
XV_Starptautiskas_kinologu_biatlona_sacensibas_Latvija_2023

26.augustā Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra mācību poligonā “Janopole” norisinājās starptautiskās kinologu biatlona sacensības “Latvija 2023”.

Sacensības notika jau 15 reizi un tajās piedalījās gan Latvijas, gan ārzemju, proti, Moldovas, Lietuvas un Igaunijas tiesībsargājošo iestāžu kinologi un civilie suņu sporta cienītāji.

Sacensības noritēja četrās kategorijās: „Profesionālā klase A” un „Profesionālā klase B”, kur startēja Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar dienesta suņiem, „Tautas klase A” un „Tautas klase B” – civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem.

Sacensību dalībnieki veica apmēram deviņu kilometru garo skrējienu pa jauktu apvidu, pārvarot dubļainu grāvi un citus šķēršļus, atvairot figuranta uzbrukumu vai notverot figurantu, kā arī šaujot no 20 metru attāluma no dienesta pistoles vai pneimatiskās šautenes.

Saskaņā ar uzrādītajiem rezultātiem „Profesionālajā klasē A” individuālajā vērtējumā vīriešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Dainis Razminovičs ar dienesta suni “Taiger Robežas Sargs” (Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde), 2.vietu – Edgars Petkuns ar dienesta suni “Dzhina Robežas Sargs” (Valsts robežsardzes Daugavpils pārvalde) un 3.vietu – Vygantas Kazlovas ar dienesta suni “Gilze” (Lietuva). Sieviešu konkurencē 1.vietā ierindojās Zanda Mihailova ar dienesta suni “Briana Robežas Sargs” (Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde), 2.vietā – Santa Makarova ar dienesta suni “Gaius Oger Schloss” (Valsts robežsardzes Ludzas pārvalde) un 3.vietā – Jekaterina Stepaņuka ar dienesta suni “Ares” (Valsts robežsardzes Rīgas pārvalde). Komandu vērtējumā 1.vietu ieguva Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes komanda, 2.vietu – apvienotā Valsts robežsardzes Daugavpils un Rīgas pārvaldes komanda un 3.vietu – Lietuvas Republikas Bruņoto spēku Inženieru bataljona komanda.

„Profesionālajā klasē B” individuālajā vērtējumā vīriešu konkurencē 1.vietu ieguva Sergiu Radu ar dienesta suni “Tor” (Moldova),  2.vietu – Kaspars Pakalnīts ar dienesta suni “Kora Robežas Sargs” (Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde) un 3.vietu – Karolis Ambrazevičius ar dienesta suni “Luna” (Lietuva). Sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Sonata Stašauskaite ar dienesta suni “Nadež da Tompera” (Lietuva), 2.vietu – Živile Ožeraityte ar dienesta suni “Karma” (Lietuva) un 3.vietu – Sabīne Viļuma ar dienesta suni “Jaffy Robežas sargs” (Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde). Komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienesta komanda, 2.vietu - Moldovas Robežpolicijas komanda un 3.vietu - Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes komanda.

„Tautas klasē A” individuālajā vērtējumā vīriešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Guntis Stankevičs ar suni “Uran” un 2.vietu – Erik Steļmakov ar suni “Nika”, savukārt, sieviešu konkurencē 1.vietu ieguva Agneta Auzāne ar suni “Dior” un 2.vietu Sandra Dervinika ar suni “Ultra”.

„Tautas klasē B” individuālajā vērtējumā vīriešu konkurencē 1.vietu ieguva Aksel Weiler ar suni “Beetle Juice”, 2.vietu – Bronislavs Laganovskis ar suni “Shella” un 3.vietu – Bronislavs Laganovskis ar suni “Ringo”, savukārt, sieviešu konkurencē 1.vietā ierindojās Svetlana Andreicēna ar suni “Radar Ostwind”, 2.vietā – Kristina Tolevičiute ar suni “Raven” un 3.vietā – Natalja Trestjana ar suni “Arabel Rex Camilla”. Komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja komanda “Zemgales kinoloģiskais klubs” un 2.vietu – komanda “Link Tikslo”.

Bērnu konkurencē (no 13 līdz 17 gadu vecumam) 1.vietu izcīnīja Annija Auzāne ar suni „Thor”.