21. augustā, konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 32. gadadienā, Rīgas pilī tika pasniegta biedrības “4. maija Deklarācijas klubs” iedibinātā Valstiskuma balva mecenātam, sabiedriskajam darbiniekam, “Vītolu fonds” dibinātājam Vilim Vītolam, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Uz šo ceremoniju pirmo reizi bija aicināti Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu koledžu direktori, kuri sveica V.Vītolu un pateicās par ieguldījumu talantīgo jauniešu atbalstā un patriotiskā audzināšanā.

Latvijas Sabiedriskie Mediji ziņo, ka Vilis ar sievu Martu nodibināja "Vītolu fondu", kas piešķir stipendijas vidusskolu absolventiem no trūcīgām ģimenēm, lai jaunieši var mācīties augstskolā. Fonda pamatkapitālā Vītoli ieguldīja pusotru miljonu eiro. Desmit gados ar fonda stipendijām izskoloti 4683 jaunieši.

Otrs liels Viļa Vītola labdarības projekts ir Likteņdārzs – piemiņas vieta tiem cilvēkiem, kuri gājuši bojā pagājušajā gadsimtā totalitāro režīmu dēļ. Likteņdārza ierīkošanai Vilis Vītols kopā ar domubiedriem 2005. gadā nodibināja "Kokneses fondu".

KONTEKSTS:

Valstiskuma balvas mērķis ir veicināt sabiedrībā cieņu un izpratni par Latvijas valstiskumu, tā stiprināšanas sabiedrisko un politisko nozīmību katra iedzīvotāja dzīvē. Ar Valstiskuma balvu tiek izteikta atzinība personai, kura devusi un dod izcilu ieguldījumu Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanās laikā. Valstiskuma balvu var piešķirt gan par mūža nopelniem, gan atsevišķu rīcību vai projektu. Balvu piešķir vienam pretendentam vienu reizi gadā.

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Autori: Valsts prezidenta kanceleja, LSM.lv Ziņu redakcija, Latvijas Radio Ziņu dienests, Judīte Čunka (LTV Ziņu dienesta korespondente)