pasākums
Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā

28.aprīlī Valsts robežsardzes koledžā pulcējās jaunieši, lai iepazītu koledžu un mācību procesu, kā arī iegūtu informāciju par mācību iespējām un karjeras veidošanu Valsts robežsardzē.

Jaunieši apskatīja koledžu - mācību auditorijas, bibliotēku, sporta centru un šautuvi, kā arī apmeklēja robežsardzes muzeju. Interesenti vēroja kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus, aplūkoja robežsardzes tehniku, speciālos un tehniskos līdzekļus, apskatīja ieročus un pielaikoja trauksmes grupas ekipējumu, kā arī pēc Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikoptera nosēšanas, jaunieši izmantoja unikālu iespēju izpētīt helikoptera uzbūvi no iekšpuses.

Jaunieši noskaidroja, ka uzņemšana Valsts robežsardzes koledžā šogad notiks no 1.jūnija līdz 21.jūlijam un pieteikties mācībām var gan Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs, gan elektroniski.  Izzināja, ka atlases pārbaudījumu laikā būs jākārto angļu valodas tests, ja nav kārtots centralizētais eksāmens, savukārt, fiziskās sagatavotības pārbaudē būs jāveic ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, pievilkšanās pie stieņa vai roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, jāskrien 100 metru distance vai 10 x 10 metru atspole un kross.

Informācija par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā atrodama mūsu tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Mācības / Studijas”.

Informāciju sagatavoja:

Diāna Deņisova

vadītāja palīgs
diana.denisova [at] rs.gov.lv