Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža

EN LV Lapas karte

Par mums
Aktualitātes
Sludinājumi
Normatīvie akti
Programmas
Kursi
Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi
Bibliotēka
Kinoloģijas dienests
Sadarbības partneri
Foto un video
Publikācijas
Saites
Publiskie iepirkumi
Publiskie pakalpojumi
Sabiedrības līdzdalība
Nozares politika
Starptautiskās organizācijas
Eiropas savienība
ERASMUS
Studējošajiem
VRK Padome
Robežsardzes muzejs
Ārpus formālā izglītība
Sports
Notikumu kalendārs
VRS sacensības
IeM sacensības
Vietēja mēroga sacensības
Starptautiskās sacensības
Personas datu aizsardzība
Budžets


2020.gada 7.janvārī

Aizvadīts Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā


Š.g. 4.janvārī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā aizvadīts Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā (telpās).

Turnīrā piedalījās sešas komandas: Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rēzeknes bērnu un jaunatnes sporta skolas, „ŠELLAT” un Rēzeknes novada komandas.

Pirms turnīra Rēzeknes vecticībnieku kapos notika piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie Vladimira Klosa kapa.

Vladimirs Kloss bija persona ar augstu iniciatīvu, atbildību, izcilām organizatora un darba spējām, veicot plašu sporta popularizācijas darbu, nodrošinot starptautisku, Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas sporta pasākumu plānošanu, organizāciju un vadīšanu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas sporta mācību bāzes pilnveidošanu. Viņa iniciatīva bija augsti vērtējama, sagatavojot Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes izlases komandas dalībai Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, kā arī dažādās starptautiskajās sacensībās, kurās tika izcīnītas daudzas godalgotas vietas un iegūti daudzi čempionu tituli.

Turnīrā 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes komanda, 2.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda un 3.vietu – „ŠELLAT” komanda.

Par labāko turnīra vārtsargu atzīts – A.Solims (Valsts robežsardze), par labāko aizsargu – V.Aguls („ŠELLAT”), par labāko uzbrucēju – J.Halimons (Valsts robežsardze) un par rezultatīvāko spēlētāju – K.Grāveris (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests).


Foto: Dace Zariņa, VRK

Foto

2019.gada 9.septembrī

Valsts robežsardzes komanda ieguva 1.vietu


Š.g. 23.augustā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda 5 sportistu sastāvā piedalījās Valsts policijas organizētajā 2.Komandu kausa izcīņā Valsts policijas un citu tiesībaizsardzības iestāžu komandām, kas norisinājās Babītes sporta kompleksā.

Kausā bija iekļautas sekojošas disciplīnas: skriešana, peldēšana, smaguma pārvietošana, šaušana, basketbola un futbola soda metieni.

Sīvā 12 komandu konkurencē VRS komanda ieguva 1.vietu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda – 2.vietu un Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes komanda – 3 vietu.

VRS komandu pārstāvēja Vitālijs Glods, Vjačeslavs Mihailovs, Maksims Siņicins, Olita Suveizda (VRS Daugavpils pārvalde) un Daina Platača (VRS Eiropas Savienības lietu pārvalde).


Foto: Pjotrs Krukovskis, VRS DAP

Foto

2019.gada 12.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas komanda izcīnīja godalgotu vietu boulinga turnīrā


Šī gada 9.aprīlī Rīgā, Pepsi boulinga centrā norisinājās Latvijas Koledžu asociācijas 2019.gada10.boulinga turnīrs.

Turnīra mērķis ir veicināt sadarbību starp Latvijas koledžām, attīstīt un popularizēt sporta veidu un veicināt 1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības atpazīstamību.

Boulinga turnīrā piedalījās 22 komandas no dažādām Latvijas koledžām. Valsts robežsardzes koledžas komandu turnīrā pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas 1.kursa kadeti – kaprāle Laine Ņikitina (komandas kapteine), seržants Jevgēnijs Skribins, seržants Žanis Timofejevs, seržants Arvīds Augustāns un seržants Andrejs Voronkovs.

Valsts robežsardzes koledžas komanda izcīnīja 2.vietu. Labākā turnīra spēlētāja godalgu vīriešu konkurencē ieguva seržants Jevgēnijs Skribins.


Foto: VRK

Foto

2019.gada 4.martā

Sadraudzības kauss vieno mācību iestāžu sportistus


Š.g. 1.martā Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā norisinājās „Sadraudzības kauss 2019”.

Sadraudzības kauss ir atjautīguma, izveicības, spēka, ātruma un veiklības sacensības. Piecu mācību iestāžu – Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas koledžas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komandas sacentās 7 sporta veidos: bumbu kērlingā, florbola soda sitienos, iedzīšanas stafetē, šautriņu mešanā, basketbola soda metienos, „trāpīgais sētnieks” un kapteiņu konkursā.

Sacensību mērķis ir sadarbības attīstība, veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšana, komandas gara un vienotības sajūtas audzināšana.

Sacensībās „Sadraudzības kauss 2019” uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas komanda, 2.vietu ieguva Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komanda, 3.vietu – Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, 4.vietu – Valsts policijas koledžas komanda, 5.vietu – Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2019.gada 19.februārī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās florbola sacensībās

Š.g. 13.februārī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā norisinājās sacensības florbolā, kuras organizēja Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvalde.

Pasākumā piedalījās divpadsmit komandas, kuras veidoja dalībnieki no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Valsts policijas koledžas, Valsts policijas, Rīgas pašvaldības policijas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības un Ieslodzījumu vietu pārvaldes.

Valsts robežsardzes koledžu (turpmāk – VRK) turnīrā pārstāvēja divas izveidotās komandas no VRK Profesionālās izglītības dienesta Pirmās un Trešās mācību rotas.

Apkopojot turnīra rezultātus, Valsts robežsardzes koledžas pirmā komanda ieguva 9.vietu un otrā komanda 11.vietu. Godalgotajā trijniekā uzvaras izcīnīja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Valsts policijas koledžas komandas.

2019.gada 11.februārī

Valsts robežsardzes koledžas kadets izcīna godalgoto vietu


Š.g. 25.-26.janvārī Jelgavā norisinājās Latvijas čempionāts grieķu -romiešu cīņā (pieaugušajiem), kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Mihails Čemis. Mihails Čemis uzvarēja 4 cīņās un sešu cīkstoņu konkurencē izcīnīja godalgoto 1.vietu svara kategorijā līdz 97 kg.

Foto

2019.gada 7.janvārī

Norisinājās Vladimira Klosa piemiņas turnīrs


Š.g. 5.janvārī Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā norisinājās Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā (telpās).

Pirms turnīra Rēzeknes vecticībnieku kapos notika piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie Vladimira Klosa kapa. Turnīra atklāšanas spēlē tikās Valsts robežsardzes un Rēzeknes novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas sieviešu futbola komandas. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:4.

Turnīrā piedalījās sešas vīriešu futbola komandas: Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, „ŠELLAT”, SK „Latgols” un „LDZ Cargo”. Godalgoto 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes komanda, 2.vietu ieguva „ŠELLAT” un 3.vietu – SK „Latgols” komanda.

Vladimirs Kloss bija persona ar augstu iniciatīvu, atbildību, izcilām organizatora un darba spējām, veicot plašu sporta popularizācijas darbu, nodrošinot starptautisku, Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas sporta pasākumu plānošanu, organizāciju un vadīšanu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas sporta mācību bāzes pilnveidošanu. Viņa iniciatīva bija augsti vērtējama, sagatavojot Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes izlases komandas dalībai Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, kā arī dažādās starptautiskajās sacensībās (Somijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Nīderlandē, Dienvidkorejā), kurās tika izcīnītas daudzas godalgotas vietas un iegūti daudzi čempionu tituli.

Piemiņas turnīra organizatori pateicas visiem, kas piedalījās un juta līdzi turnīrā, kā arī dalījās atmiņās par Vladimiru Klosu. Īpaša pateicība pienākas Rēzeknes bērnu – jaunatnes sporta skolai un Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldei par atbalstu.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2018.gada 19.decembrī

Valsts robežsardzes koledžā norisinājās „Ziemassvētku kauss 2018”


Š.g. 14.decembrī Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) norisinājās VRK sporta sacensības „Ziemassvētku kauss 2018”. VRK Profesionālās izglītības dienesta (turpmāk – Prof.ID) sešas kadetu komandas veica pārgājienu no VRK Profesionālās un taktiskās apmācību centra mācību poligona „Janapole” uz VRK. Pārvietojoties pa noteiktu maršrutu, komandai visa distance bija jāveic kopā.

Sacensībās par uzvarētājiem kļuva VRK Prof.ID Pirmās mācību rotas 11.grupa, 2.vietu izcīnīja VRK Prof.ID Pirmās mācību rotas 12.grupa un 3.vietā ierindojās VRK Prof.ID Otrās mācību rotas 21.grupa

Sacensības mērķis ir attīstīt un popularizēt militāri lietišķos sporta veidus kadetu vidū, kā arī attīstīt komandas garu un vienotības sajūtu.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2018.gada 10.septembrī

Aizvadīts noslēdzošais Latvijas kausa etaps lietišķajā šaušanā


Š.g. 7. un 8.septembrī Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2018.gada Latvijas kausa III un noslēdzošais etaps lietišķajā šaušanā, kurā piedalījās 19 labākās šaušanas komandas no visas Latvijas, tai skaitā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda. VRS šaušanas komandas sastāvā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas, VRS Galvenās, Ludzas un Aviācijas pārvalžu pārstāvji.

Kopvērtējumā VRS šaušanas komanda: Ivans Iščenko (VRS Ludzas pārvalde), Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde), Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde) un Pēteris Olksna (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP3 ieguva 2 vietu.

VRS šaušanas komanda: Ivans Iščenko (VRS Ludzas pārvalde), Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde), Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde) un Aleksandrs Pavlovskis (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP4 ieguva 3 vietu.

Savukārt vingrinājumā Snaiperis VRS šaušanas komanda palika 4.vietā.

Individuālā vērtējumā Ivans Iščenko (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP3 izcīnīja 2.vietu un vingrinājumā DP-4 – 3.vietu.

Foto

2018.gada 28.augustā

Valsts robežsardzes izlase veiksmīgi startē Latvijas 2018.gada čempionātā lietišķajā šaušanā


Š.g. 24. un 25.augustā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas 2018.gada čempionāts lietišķajā šaušanā. Par čempiona titulu cīnījās Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes un sporta klubi, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas un sporta komandas.

Valsts robežsardzes izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Aviācijas un Ludzas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji, kuri startēja četros sacensību vingrinājumos.

Valsts robežsardzes izlase: Ivans Iščenko, Sergejs Nazarovs, Vitālijs Ščolkins, Sanita Ļahnoviča vingrinājumā DP-4 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē) izcīnīja 2.vietu. Savukārt 1.vietu ieguva Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji un 3.vietā ierindojās Daugavpils pilsētas komanda.

Individuālā vērtējumā vingrinājumā DP-4 Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde) izcīnīja 3.vietu.

Valsts robežsardzes izlases komanda sīvā cīņā piekāpās Daugavpils pilsētas komandai un kopvērtējumā 16 komandu konkurencē ierindojās 4.vietā.


Foto: V. Ščolkins, VRS LUP

Foto

2018.gada 7.augustā

Valsts robežsardzes futbola komandas starti pludmales futbolā


Šovasar Valsts robežsardzes futbola izlases komanda pirmo reizi pārbaudīja savus spēkus pludmales futbolā – apvienojoties ar Pludmales futbola klubu no Ludzas ar kopējo nosaukumu “Grifs AG/Robežsardze” piedalījās Latvijas pludmales futbola čempionātā (Jūrmalā) un Latvijas pludmales futbola kausa izcīņas sacensībās (Liepājā).

Latvijas pludmales čempionātā piedalījās sešas komandas, kuras piecos posmos, izspēlējot divas spēles katra ar katru, noskaidroja Latvijas čempionus pludmales futbolā. Debijas sezonā “Grifs AG/Robežsardze” desmit spēlēs izcīnīja piecas uzvaras un tika piedzīvoti pieci zaudējumi. Cīņa par medaļām notika līdz pat pēdējai spēļu kārtai, kurā gan tika piedzīvots zaudējums Latvijas pludmales futbola čempionāta uzvarētājai Linden City BSC un “Grifs AG/Robežsardze” komanda ierindojās 4.vietā, tikai par vienu punktu atpaliekot no 3.vietas.

Latvijas pludmales futbola kausa izcīņas sacensības 21. – 22.07.2018. notika Liepājā, “Grifs AG/Robežsardze” komanda izcīnīja divas uzvaras apakšgrupas spēlēs, taču tika piedzīvots minimāls zaudējums 1:2 izslēgšanas spēlēs pret RTU/Beerhouse No1. Uzvaru Latvijas pludmales futbola kausā izcīnīja Linden City BSC, kuras sastāvā spēlēja trīs leģionāri no ”Maskavas CSKA”.

Savukārt š.g. 4.augustā, Jūrmalā, Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases komanda piedalījās 2018.gada Pludmales futbola kausā sievietēm, kur spraigā cīņā ieguva 4.vietu.


Foto: Atis Litaunieks, VRK

Foto

2018.gada 1.augustā

Valsts robežsardzes izlases rezultāti Latvijas Šaušanas federācijas sacensību II etapā

Š.g. 27. un 28.jūlijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2018.gada Latvijas kausa II etaps lietišķajā šaušanā, kurā startēja arī Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) šaušanas komanda.

VRS šaušanas izlase 12 komandu konkurencē vingrinājumos DP – 3 un DP – 4 izcīnīja 1.vietu, vingrinājumā SNAIPERIS ieguva 4.vietu un vingrinājumā ATŠ 5 – 3.vietu.

Individuāli labākos rezultātus vingrinājumā DP – 3 uzrādīja: Ivans Iščenko – 1.vieta, Vitālijs Ščolkins – 2.vieta un Sanita Ļahnoviča – 3.vieta, bet vingrinājumā DP – 4 Ivans Iščenko ieguva 2.vietu, Vitālijs Ščolkins – 4.vietu un Sanita Ļahnoviča – 3.vietu.

Kopvērtējumā VRS komanda pagaidām ir līderis, bet gaidīsim vēl sacensību III etapu, kurš plānots š.g. septembrī.

2018.gada 27.maijā

Robežsargi startēja Rēzeknes pusmaratonā


Šogad skriešanas seriālā „BIGBANK Skrien Latvija” ir astoņi posmi, no kuriem trešais posms norisinājās š.g. 27.maijā Rēzeknē. Skriešanas seriāla Rēzeknes posmā piedalījās robežsargi no Valsts robežsardzes koledžas, kuri startēja 5 kilometru skrējienā.

5 kilometru skrējienā kopumā startēja 844 dalībnieku, kur M.Tutāns ieguva 25.vietu (VT vecuma grupā), V.Dombrovska – 33.vietu vietu (ST vecuma grupā), L.Bumbiša – 43.vietu (ST vecuma grupā), V.Buls – 83.vietu (VT vecuma grupā), A.Tutāne – 83.vietu (ST vecuma grupā) un L.Grauziņa – 122.vietu (ST vecuma grupā).


Foto: Velga Lāce, VRK

Foto

2018.gada 19.maijā

Valsts robežsardzes šaušanas izlases starti lietišķajā šaušanā


Š.g. 18. un 19.maijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2018.gada Latvijas kausa I etaps lietišķajā šaušanā.

Kausa izcīņā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) šaušanas izlases sastāvā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas, VRS Ludzas un Aviācijas pārvalžu pārstāvji, startējot četros sacensību vingrinājumos.

Kausa izcīņas I etapā VRS izlase DP–3 vingrinājumā (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē ar vienu vai abām rokām, laiks 1 minūte un 30 ieskaites šāvieni 3 sērijās) un DP–4 vingrinājumā (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē, laiks 3 minūtes, 6 ieskaites šāvieni 1 minūtē ar vienu roku, 7 ieskaites šāvieni 30 sekundēs ar vienu vai abām rokām, 7 ieskaites šāvieni 15 sekundēs ar abām rokām) izcīnīja 2.vietu. Savukārt vingrinājumā Snaiperis (jebkura kalibra (līdz 10mm) šautene ar optisko tēmēkli, no balsta 300m distancē) un vingrinājumā ATŠ5 (jebkura kalibra trieciena šautene ar standarta aprīkojumu 300 m distancē) palika 5.vietā.

Labākos rezultātus uzrādīja: Jana Prohorenko (VRS Aviācijas pārvalde) vingrinājumā Snaiperis ieņemot 1.vietu un Ivans Iščenko (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP–4 ieņemot 1.vietu un DP–3 – 3vietu.

Latvijas Šaušanas federācijas 2018.gada Latvijas kausa II etaps lietišķajā šaušanā plānots š.g. 15.-16.jūnijā Ādažos.


Foto: VRS

Foto

2018.gada 16.maijā

Izcīnīta 2.vieta orientēšanās sacensībās „Kroka 2018”


Š.g. 16.maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Studējošo pašpārvalde rīkoja orientēšanās sacensības „Kroka 2018”.

Valsts robežsardzes koledžas komandu ar nosaukumu “Viva La Sesija” pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas 2.kursa kadeti: seržants R.Rižovs, seržante M.Mihailova, seržants A.Gorodničijs un seržante E.Borise.

Sacensību gaitā VRK komanda piedalījās skriešanas disciplīnā kopā ar intelektuāliem uzdevumiem. Dalībniekiem vajadzēja orientēties, skrienot ar aizsietām acīm, kā arī atbildēt uz jautājumiem par dažādām vispārizglītojošiem tēmām, piemēram, latgaliešu vecvārdu zināšanām.

VRK komanda izcīnīja godalgoto 2.vietu.

Pārējās komandas pārstāvēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti ar komandu nosaukumiem „Ceļotāji”, „Fortuna RA”, „SK SPĀKS” un „A-SULA”.


Foto: M.Jefremovs,VRK

Foto

2018.gada 5.maijā

Valsts robežsardzes koledžas komandas pārbaudīja savus spēkus sacensībās “SMScredit.lv Stipro skrējiens”


Š.g. 5.maijā Ķegumā, atpūtas un sporta kompleksā „Zelta Zirgs” sacensībās “SMScredit.lv Stipro skrējiens” robežsargi no dažādām Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) struktūrvienībām, kā arī 3 komandas no Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) pārbaudīja savus spēkus un fizisko formu.

Šogad trases garumā 10 km skrējēji pārvarēja vairāk kā 35 mākslīgi un dabīgi radītus šķēršļus: vairākus trasē esošus kalnus, „stikla kalnu”, „baļķu sienu”, „gaisa trepes”, skriena pa dubļiem un ūdeni.

Valsts robežsardzes koledžas komandas pārstāvēja:

1. Rolands Boiko, Oksars Beļevičs, Sergejs Prokopkins, Samanta Kovaļenko – Lozda (15.vieta 196 komandu konkurencē);

2. Bažena Miziša, Intars Caune, Niķita Bovkuns, Ilja Stepanovs (94.vieta 196 komandu konkurencē);

3. Rolands Āboliņš, Aigars Skotka, Valts Puriņš, Liene Grauziņa (100.vieta 196 komandu konkurencē);

4. Aleks Vasiļjevs un Jurijs Skorodihins, kuri startēja „10km avangards skrējienā” (10.vieta 15 komandu konkurencē).


Foto: Oskars Beļevičs, VRK

Foto

2018.gada 12.aprīlī

Iegūta godalgotā vieta basketbolā


Š.g. 12.aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) apvienotā basketbola komanda „RTA/VRK Rēzekne” piedalījās Daugavpils pilsētas 2018.gada atklātā čempionātā basketbolā. Čempionātā piedalījās 7 komandas: RTA/VRK Rēzekne, Pilskalne, SK Opium, Višķi, PŠFK Hektors, 15.vidusskola un Rituāls D.

Čempionātā uzvarēja RTA/VRK Rēzekne komanda, 2.vietu ieguva Rituāls D komanda un 3.vietu – Pilskalnes komanda.

RTA/VRK Rēzekne komandu pārstāvēja: Aivis Reinis (VRK), Vjačeslavs Višņakovs (Valsts robežsardzes (VRS) Ludzas pārvalde), Vitalijs Gubanovs (VRS Daugavpils pārvalde), Jevgeņijs Petunovs (VRS Daugavpils pārvalde), Renārs Bulduris (RTA), Oskar Bluks (RTA), Gints Mičulis (RTA), Atis Kļaviņš (RTA), Elgars Reidzāns un Edgars Unzuls.


Foto: Jevgenijs Petunovs, VRS Daugavpils pārvalde

Foto

2018.gada 10.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas komanda piedalījās starpkoledžu boulinga turnīrā


Šī gada 10.aprīlī plkst. 14:00, Rīgā, Pepsi centrā norisinājās 9.starpkoledžu boulinga turnīrs, ko organizēja Latvijas Koledžu asociācija. Pasākuma mērķis ir attīstīt un popularizēt sporta veidu, kā arī saliedēt studentus un popularizēt mācību iestādes. Turnīrā līdzdalību ņēma 20 komandas no dažādām Latvijas koledžām.

Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) komandu turnīrā pārstāvēja VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas 1.kursa kadeti – seržante Svetlana Fjodorova (komandas kapteine), kaprālis Dāvis Sporāns, seržants Valdis Bernatovičs, seržante Anna Ivanova un seržants Sergejs Ivanovs. VRK komanda ieguva 1.vietu nominācijā “Labākā uzstāšanās”, reprezentējot savu komandu.


Foto: Alise Bačuka, VRK

Foto

2018.gada 17.februārī

Robežsargu starti Ziemas čempionātā lietišķajā šaušanā

Š.g. 17.februārī Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) izlase piedalījās Latvijas Šaušanas federācijas organizētajā Latvijas 2018.gada Ziemas čempionātā lietišķajā šaušanā.

VRS šaušanas izlase izcīnīja vairākas godalgotās vietas: individuāli 3.vieta vingrinājumā DP 3 – Ivanam Iščenko (VRS Ludzas pārvalde), bet komandu vērtējumā 3.vieta vingrinājumā DP 3 – Ivanam Iščenko, Vitālijam Ščolkinam, Sergejam Jegorovam (VRS Ludzas pārvalde) un Jeļenai Rimšai (Valsts robežsardzes koledža) un 3.vieta vingrinājumā DP 4 – Ivanam Iščenko, Aleksandram Pavlovskim, Uldim Grebežam un Sanitai Ļahnovičai (VRS Ludzas pārvalde).

2018.gada 9.februārī

Valsts robežsardzes koledžā norisinājās „Sadraudzības kauss 2018”


Š.g. 9.februārī piecu mācību iestāžu – Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas koledžas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komandas pulcējās nu jau par tradīciju kļuvušajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2018”, kas norisinājās Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā, Rēzeknē. Sacensību mērķis ir sadarbības attīstība, veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšana, komandas gara un vienotības sajūtas audzināšana.

„Sadraudzības kauss” ir atjautīguma, izveicības, spēka, ātruma un veiklības sacensības. Programmā tika iekļauti 7 sporta veidi: frisbija metieni, tautas bumba, futbola soda sitieni, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, boulings un asprātības jautājumi un basketbola metieni.

Sacensībās „Sadraudzības kauss 2018” uzvarēja Valsts policijas koledžas komanda, 2.vietu ieguva Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda ierindojās 3.vietā, Valsts robežsardzes koledžas komandai – 4.vieta, savukārt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komanda palika 5.vietā.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2018.gada 6.janvārī

Norisinājās Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā (telpās)


Šī gada 6.janvārī Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā notika Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā (telpās). Pirms turnīra komandas devās nolikt ziedus pie Vladimira Klosa kapa.

Turnīra atklāšanas spēlē tikās Valsts robežsardzes un Rēzeknes novada sieviešu futbola komandas, spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Turnīram pieteicās sešas vīriešu futbola komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās, kur spēlēja katra ar katru. Valsts robežsardzes vīriešu futbola komanda turnīrā izcīnīja 2.vietu, finālā piekāpjoties komandai „ŠELLAT”, 3.vietu izcīnīja Rēzeknes BJSS komanda, smagā cīņā uzvarot VUGD komandu.Turnīrs piesaistīja daudz futbola spēles līdzjutēju, kuri aktīvi atbalstīja savas komandas.

Vladimirs Kloss bija persona ar augstu iniciatīvu, atbildību, izcilām organizatora un darba spējām, veicot plašu sporta popularizācijas darbu, nodrošinot starptautisku, Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas sporta pasākumu plānošanu, organizāciju un vadīšanu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas sporta mācību bāzes pilnveidošanu. Viņa iniciatīva bija augsti vērtējama, sagatavojot Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes izlases komandas dalībai Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, kā arī dažādās starptautiskajās sacensībās (Somijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Nīderlandē, Dienvidkorejā), kurās tika izcīnītas daudzas godalgotas vietas un iegūti daudzi čempionu tituli.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2017.gada 21.decembrī

Norisinājās sporta sacensības „Ziemassvētku kauss 2017”


Par tradīciju kļuvušas ikgadējās sporta sacensības „Ziemassvētku kauss”, kuras norisinājās š.g. decembrī Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK).

Š.g. 13.decembrī organizētas sacensības šaušanā, ar mērķi pilnveidot VRK pastāvīgā personāla šaušanas iemaņas un noskaidrot labākos VRK šāvējus individuālajā vērtējumā, bet 21.decembrī – sporta sacensības VRK kadetiem (basketbols, florbols, šautriņu mešana, futbols un jautrā stafete), ar mērķi nostiprināt fizisko, garīgo un profesionālo sagatavotību, veicināt sadarbību starp VRK Profesionālās izglītības dienesta (turpmāk – Prof.ID) struktūrvienībām un attīstīt komandas garu un vienotības sajūtu.

Svinīgajā sanāksmē (veltītā Valsts robežsardzes atjaunošanas 26.gadadienai) š.g. 13.decembrī tika apbalvoti trīs labākie individuālie dalībnieki šaušanā ar pistoli GLOCK-17 Mod 2:

1.vieta – VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras lektoram pulkvežleitnantam Andrejam Garkalnam;

2.vieta – VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistentam virsleitnantam Eduardam Agafonovam;

3.vieta – VRK Prof.ID Pirmās mācību rotas komandierim majoram Sergejam Nazarovam.

Š.g. 21.decembrī VRK Prof.ID kadetu sporta sacensībās par uzvarētājiem kļuva VRK Prof.ID Trešā mācību rota, 2.vietu izcīnīja VRK Prof.ID Pirmā mācību rota un 3.vietā ierindojās VRK Prof.ID Otrā mācību rota.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2017.gada 24.novembrī

Aizvadīts atklātais čempionāts lietišķajā šaušanā

Š.g. 24.novembrī Rīgā SIA „WALTERS” šautuvē Raņķa dambī 24a notika Rīgas pašvaldības policijas atklātā čempionāta sacensības lietišķajā šaušanā, kurās piedalījās piecpadsmit komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Sacensību mērķis – paaugstināt personāla profesionālo meistarību.

Sacensību kopvērtējumā Valsts robežsardzes komanda (Ivans Iščenko, Vitālijs Ščolkins, Sanita Ļahnoviča un Aleksandrs Pavlovskis) ieguva augsto 6.vietu. Valsts robežsardzes koledžas komanda (Guntis Dukšta, Andrejs Garkalns, Jeļena Rimša un Jānis Pavlovs) ieguva 13.vietu.

Valsts robežsardzes komandas šāda līmeņa sacensībās piedalījās pirmo reizi un kopumā uzrādīja labus rezultātus.

2017.gada 28.augustā

Valsts robežsardzes komandai bronza Latvijas čempionātā lietišķajā šaušanā


Š.g. 25. un 26.augustā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (turpmāk – LŠF) 2017.gada Latvijas čempionāts lietišķajā šaušanā, kurā par čempiona titulu cīnījās Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas.

Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Aviācijas un Ludzas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji, kuri startēja četros sacensību vingrinājumos.

Sacensību kopvērtējumā VRS izlase (Ivans Iščenko, Vitālijs Ščolkins, Pēteris Olksna, Sanita Ļahnoviča) vingrinājumā DP-3 (3 sērijas pa 10 šāvieniem, katra 5 minūtes) izcīnīja godalgoto 3.vietu 16 komandu konkurencē. 1.vietu ieguva Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji, 2.vietā ierindojās Daugavpils pilsētas komanda.

Individuālā vērtējumā vingrinājumā DP-3 kopumā 250 dalībnieku konkurencē Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde) izcīnīja 3.vietu, bet vingrinājumā DP-4 Ivans Iščenko (VRS Ludzas pārvalde) arī ieguva 3.vietu.


Foto: Vitālijs Ščolkins, VRS LUP

Foto

2017.gada 31.jūlijā

VRS izlase startē Latvijas Šaušanas federācijas sacensību III etapā

Š.g. 28. un 29.jūlijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2017.gada Latvijas kausa III etaps lietišķajā šaušanā, kur Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) šaušanas izlases sastāvā piedalījās VRS Ludzas pārvaldes, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

VRS izlase startēja četros sacensību vingrinājumos: vingrinājumā DP – 3 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē ar vienu vai abām rokām, laiks 1 minūte un 30 ieskaites šāvieni 3 sērijās. Laiks 5 minūtes katrai 10 šāvienu sērijai), vingrinājumā DP – 4 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē, laiks 3 minūtes, 6 ieskaites šāvieni 1 minūtē ar vienu roku, 7 ieskaites šāvieni 30 sekundēs ar vienu vai abām rokām, 7 ieskaites šāvieni 15 sekundēs ar abām rokām), vingrinājumā SNAIPERIS (jebkura kalibra (līdz 10mm) šautene ar optisko tēmēkli, no balsta 300m distancē) un vingrinājumā ATŠ5 (jebkura kalibra trieciena šautene ar standarta aprīkojumu 300 m distancē).

VRS šaušanas izlase vingrinājumā DP – 3 izcīnīja 4.vietu, vingrinājumā DP – 4 ieguva 5.vietu, vingrinājumā SNAIPERIS – 7.vietu un vingrinājumā ATŠ5 – 4.vietu.

Labākos rezultātus uzrādīja: Jana Prohorenko (VRS Aviācijas pārvalde) vingrinājumā SNAIPERIS izcīnot 7.vietu, Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP – 3 ieguva 9.vietu, bet vingrinājumā DP – 4 izcīnīja 5.vietu.

2017.gada 10.jūnijā

VRS izlase startē Latvijas Šaušanas federācijas sacensību II etapā

Š.g. 9. un 10.jūnijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2017.gada Latvijas kausa II etaps lietišķajā šaušanā, kur Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) šaušanas izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās pārvaldes, VRS Ludzas pārvaldes, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

VRS izlase startēja četros sacensību vingrinājumos: vingrinājumā DP – 3 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē ar vienu vai abām rokām, laiks 1 minūte un 30 ieskaites šāvieni 3 sērijās. Laiks 5 minūtes katrai 10 šāvienu sērijai), vingrinājumā DP – 4 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē, laiks 3 minūtes, 6 ieskaites šāvieni 1 minūtē ar vienu roku, 7 ieskaites šāvieni 30 sekundēs ar vienu vai abām rokām, 7 ieskaites šāvieni 15 sekundēs ar abām rokām), vingrinājumā SNAIPERIS (jebkura kalibra (līdz 10mm) šautene ar optisko tēmēkli, no balsta 300m distancē) un vingrinājumā ATŠ5 (jebkura kalibra trieciena šautene ar standarta aprīkojumu 300 m distancē).

VRS šaušanas izlase vingrinājumā DP – 3 izcīnīja 4.vietu, vingrinājumā DP – 4 ieguva 4.vietu, vingrinājumā SNAIPERIS – 7.vietu un vingrinājumā ATŠ5 – 4.vietu.

Labākos rezultātus uzrādīja: Jana Prohorenko (VRS Aviācijas pārvalde) vingrinājumā SNAIPERIS izcīnot 3.vietu, Gaļina Jupatova (VRS Galvenā pārvalde) vingrinājumā ATŠ5 iegūstot 5.vietu, bet Ivans Iščenko (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP – 3 sasniedza sporta meistara rezultātu.

Latvijas Šaušanas federācijas 2017.gada Latvijas kausa III etaps lietišķajā šaušanā plānots š.g. 21.-22.jūlijā, Ādažos.

2017.gada 28.maijā

VRK robežsargu sasniegumi sacensībās „Stipro skrējiens 2017”


2017.gada 27. - 28.maijā, Ķegumā (atpūtas un sporta kompleksā “Zelta Zirgs”), svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, tika rīkotas starptautiskās ekstremālās un atraktīvās masu izturības sacensības „Stipro skrējiens 2017”, kuru mērķis bija pārbaudīt savu gribasspēku un īsto spēju robežu.

Skrējiens bija sadalīts divos veidos: masu starts (9 km ar šķēršļiem) un elites grupa (12 km ar masu starta šķēršļiem un klāt vēl vairāki šķēršļi).

Skrējienā piedalījās robežsargi no dažādām Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) struktūrvienībām, kā arī 6 komandas no Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK):

1. Elites grupā: Monta Priedola (VRS Ventspils pārvalde), Kaspars Valenieks (VRS Ludzas pārvalde), Vitālijs Aguls, Jurijs Skorodihins (VRK) – starp 54 komandām – 7.vieta;

2. Masu startā: Lāsma Rubine, Eduards Kormiļcevs, Egīls Jegorovs, Artis Brīvers (VRK) – starp 383 komandām – 3.vieta;

3. Masu startā: Olita Suveizda, Rolands Boiko, Oskars Beļevičs, Andris Gils (VRK) – 18.vieta;

4. Masu startā: Laura Stašulāne, Ieva Pundure, Raivis Garančs, Armands Dzenis (VRK) –131.vieta;

5. Masu startā: Ieva Kļaviņa, Jolanta Pivovarova, Artjoms Drizļonoks, Edmunds Kolosovskis (VRK) – 151.vieta;

6. Masu startā: Baiba Skaba, Rasma Pavlova, Juris Beļskis, Maksims Paškovs (VRK) – 211.vieta.


Foto: Jurijs Skorodihins, VRK

Foto

2017.gada 20.maijā

Valsts robežsardzes šaušanas izlases starti lietišķajā šaušanā

Š.g. 19. un 20.maijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2017.gada Latvijas kausa I etaps lietišķajā šaušanā.

Kausa izcīņā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) šaušanas izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās pārvaldes, VRS Ludzas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji, startējot četros sacensību vingrinājumos: vingrinājumā DP – 3 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē ar vienu vai abām rokām, laiks 1 minūte un 30 ieskaites šāvieni 3 sērijās. Laiks 5 minūtes katrai 10 šāvienu sērijai), vingrinājumā DP – 4 (šaušana ar dienesta pistoli 25 m distancē, laiks 3 minūtes, 6 ieskaites šāvieni 1 minūtē ar vienu roku, 7 ieskaites šāvieni 30 sekundēs ar vienu vai abām rokām, 7 ieskaites šāvieni 15 sekundēs ar abām rokām), vingrinājumā SNAIPERIS (jebkura kalibra (līdz 10mm) šautene ar optisko tēmēkli, no balsta 300m distancē) un vingrinājumā ATŠ5 (jebkura kalibra trieciena šautene ar standarta aprīkojumu 300 m distancē).

VRS izlase vingrinājumā DP – 3 izcīnīja 5.vietu, vingrinājumā DP – 4 ieguva 6.vietu, vingrinājumā SNAIPERIS – 7.vietu un vingrinājumā ATŠ5 – 5.vietu.

Labākos rezultātus uzrādīja: Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP – 3 ieņemot 6.vietu un Sanita Ļahnoviča (Valsts robežsardzes koledža) vingrinājumā DP – 3 ierindojoties 9.vietā.

Latvijas Šaušanas federācijas 2017.gada Latvijas kausa II etaps lietišķajā šaušanā plānots š.g. 9.-10.jūnijā Ādažos.

2017.gada 27.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas komandai 2.vieta starpkoledžu boulinga turnīrā


Šī gada 25.aprīlī plkst. 14:00, Rīgā, Pepsi centrā, ar mērķi attīstīt un popularizēt sporta veidu, kā arī saliedēt studentus un popularizēt mācību iestādes, norisinājās Latvijas Koledžu asociācijas rīkotais 8.starpkoledžu boulinga turnīrs, kurā piedalījās studenti no divdesmit Latvijas koledžām.

Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) komandu turnīrā pārstāvēja VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas 1.kursa kadeti – kaprālis Aigars Smirnovs (komandas kapteinis), kaprālis Dzintars Pētersons, seržants Mārtiņš Laizāns, kaprālis Toms Gertsons un virsseržants Sergejs Vekšins – kuri 20 komandu konkurencē, izcīnot 1166 punktus divu spēļu kopvērtējumā, ieguva godalgoto 2.vietu. Savukārt, reprezentējot VRK un atbalstot savu komandu, tika piešķirta arī balva nominācijā – Labākā uzstāšanās.


Foto: Māris Jefremovs, VRK

Foto

2017.gada 20.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžā norisinājās sacensības „Gadadienas kauss”


1992.gada 16.jūnijā savu darbību Rēzeknē uzsāka Robežsargu mācību centrs. Savukārt 2002.gada 1.aprīlī nodibināta Valsts robežsardzes koledža un nodota Iekšlietu ministrijas pārziņā.

Šogad, 16.jūnijā, Valsts robežsardzes koledža atzīmēs savas dibināšanas 25.gadadienu, kuras ietvaros tiks realizēti vairāki svinīgie pasākumi: fotoalbuma un videofilmas „Valsts robežsardzes koledžai – 25” izveide, VRK 25.gadadienai veltīts Draudzības velobrauciens gar Latvijas valsts robežu, Valsts robežsardzes kora koncerttūre ar noslēguma koncertu Rēzeknē, izstāde „Valsts robežsardzes koledžai – 25” u.c.

Viens no pirmajiem pasākumiem par godu gadadienai bija Valsts robežsardzes koledžas atklātais čempionāts volejbolā „Gadadienas kauss” Rēzeknes pilsētas skolu komandām, kas notika š.g. 6., 13. un 20.aprīlī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, Rēzeknē. Sacensību mērķis – attīstīt un popularizēt volejbolu kā sporta spēli, veicinot sadarbību starp mācību iestādēm, attīstīt komandas garu un vienotības sajūtu, stiprināt patriotismu jauniešos. Sacensībās piedalījās Valsts robežsardzes koledžas, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 5.vidusskolas, Rēzeknes 2.vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas komandas, bet no Rēzeknes Tehnikuma – divas komandas.

Valsts robežsardzes koledžas atklātā čempionāta volejbolā „Gadadienas kauss” 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes koledžas komanda, 2.vietu ieguva Rēzeknes Tehnikums – 2 komanda, 3.vietā ierindojās Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komanda.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2017.gada 10.februārī

„Sadraudzības kauss 2017” Valsts robežsardzes koledžā


Lai stiprinātu mācību iestāžu sadarbību, attīstītu un popularizētu sporta spēles, š.g. 10.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra telpās norisinājās sacensības „Sadraudzības kauss 2017”. Tradicionāli sacensībās piedalījās Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas koledžas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komandas, kā arī šogad pirmo reizi startēja Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda, kuras pārstāvji apgūst robežsardzes pamatus profesionālās ievirzes programmā „Valsts robežas drošība”.

„Sadraudzības kauss” ir ātruma, veiklības, spēka, atjautīguma un izveicības sacensības. Sacensību programmā tika iekļauti 7 sporta veidi: bumbu kērlings, volejbols, florbols, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, saskaņošanas grozs, basketbola soda metieni un trīspunktu metieni.

Aizraujošās sacensībās uzvarēja Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, 2.vietu ieguva Valsts robežsardzes koledžas komanda, Valsts policijas koledžas komanda ierindojās 3.vietā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komandai – 4.vieta, savukārt Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda palika 5.vietā.

Foto

2016.gada 22.oktobrī

Latvijas sieviešu futbola kausā VRS sieviešu futbola izlase izcīnīja 2.vietu


Š.g. 22.oktobrī, Rīgas 49. vidusskolas stadionā Rīgas Futbola skola un Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R komandas devās cīņā par uzvaru Latvijas sieviešu futbola kausā. VRS sieviešu futbola izlase izcīnīja godalgoto 2.vietu.

Latvijas sieviešu kausa izcīņas turnīrs sākās maijā, kad sacensību pirmajā posmā piedalījās astoņas sieviešu Pirmās līgas čempionāta komandas, bet otrajā posmā turnīrā iesaistījās arī piecas SFL pārstāves. Rīgas Futbola skola ceturtdaļfinālā tikās ar Pirmās līgas komandu Rēzeknes novada BJSS, kuru sagrāva ar rezultātu 18:0, bet pusfinālā rīdziniecēm pretim stājās vēl viena Pirmās līgas pārstāve AFA Olaine, kas tika apspēlēta ar rezultātu 11:0. Tikmēr Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R futbolistes ceturtdaļfinālu pārvarēja bez cīņas, jo viņu pretinieces Riga United FC atsauca dalību no sacensībām, bet pusfinālā sekoja pārsteidzošā 4:2 uzvara pār valsts vicečempionēm no FK Liepāja vienības.

VRS sieviešu futbola izlasi sacensībām gatavoja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks.

Foto

2016.gada 15.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Valsts policijas koledžas rīkotajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2016”


Lai veicinātu sadarbības nostiprināšanos starp Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju (turpmāk – NAA), Valsts robežsardzes koledžu (turpmāk – VRK), Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžu (turpmāk – UCAK ) un Valsts policijas koledžu (turpmāk – VPK), š.g. 15.septembrī VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti piedalījās VPK rīkotajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2016”, kuru mērķis bija nostiprināt kadetu vispārējo un speciālo fizisko sagatavotību, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt sportiskās aktivitātes, kā arī sportiskas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Sacensības norisinājās deviņās dažādās sporta disciplīnās: strītbols, pludmales volejbols, strītbola soda metieni, strītbola tālmetieni, vieglās automašīnas stumšana, stafete vīriešiem, stafete sievietēm, jauktā stafete un VPK studējošo pašpārvaldes organizētais konkurss.

Sacensību kopvērtējumā uzvarēja VPK kadeti, 2.vietu ieņēma UCAK kadeti, 3.vietu ieguva NAA kadeti, bet VRK kadeti izcīnīja 4.vietu, iegūstot medaļas arī atsevišķās sporta disciplīnās.

Pludmales volejbolā 3.vietu ieņēma VRK komanda, kuru pārstāvēja seržants Ainārs Žilinskis, seržants Vladimirs Šersts, kaprāle Alise Jevstigņejeva un virsseržante Zaļina Gasanhanova.

Stafetē vīriešiem 2.vietu izcīnīja VRK komanda, kuru pārstāvēja kaprālis Kaspars Ābeļkalns, seržants Edgars Rušmanis un kaprālis Vjačeslavs Gedroics.

Jauktajā stafetē 2.vietu ieguva VRK komanda, kuru pārstāvēja kaprālis Vjačeslavs Gedroics, virsseržants Valērijs Sprukts, seržants Edgars Rušmanis, kaprālis Kaspars Ābeļkalns, kaprāle Alise Jevstigņejeva, virsseržante Santa Talapina un virsniekvietniece Sanita Ļahnoviča.

Kopumā visi pasākuma dalībnieki atzina, ka pasākums noritēja interesanti un pasākuma mērķi tika sasniegti.

Foto

2016.gada 28.augustā

VRS izlases starti Latvijas čempionātā lietišķajā šaušanā


Š.g. 27. un 28.augustā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2016.gada Latvijas čempionāts. Sacensības kopā pulcēja Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas, kuras cīnījās par Latvijas labākā šāvēja un labākās šāvēju komandas titulu.

LŠF 2016.gada Latvijas čempionātā lietišķajā šaušanā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils un Ludzas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji, kuri startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē.

Sacensību kopvērtējumā VRS izlase (Vitālijs Ščolkins, Pēteris Olksna, Juris Stivriņš, Sanita Ļahnoviča) DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni ar vienu roku 1 minūtē, 7 šāvieni ar vienu vai ar divām rokām 30 un 15 sekundēs) ieņēma 4.vietu 19 komandu konkurencē. 1.vietu izcīnīja Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji. Otrajā vietā ierindojās Daugavpils pilsētas komanda, bet trešo vietu izcīnīja Latvijas Praktiskās Šaušanas Centrs.

Lietišķajā šaušanā DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem, katra 5 minūtes) VRS izlase (Vitālijs Ščolkins, Pēteris Olksna, Juris Stivriņš, Gaļina Jupatova) ieņēma 6.vietu 19 komandu konkurencē. Visvairāk punktus šajā vingrinājumā ieguva Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji, aiz sevis atstājot Daugavpils pilsētas komandu, trešā vieta - Latvijas Praktiskās Šaušanas Centra izlasei.

Jāatzīmē, ka lietišķajā šaušanā DP-4 vingrinājumā ļoti labi startēja Juris Stivriņš, iekļūdams finālā, kur par Latvijas čempiona titulu cīnījās astoņu finālistu konkurencē, izcīnīdams augsto 6.vietu Latvijā.

Foto

2016.gada 14.martā

Valsts robežsardzes koledžas studējošie piedalās Valsts policijas koledžas 10 gadu jubilejas skrējienā

Par godu Valsts policijas koledžas 10 gadu jubilejai š.g. 9.martā Valsts policijas koledžas studējošo pašpārvalde organizēja Valsts policijas koledžas 10 gadu jubilejas skrējienu ar mērķi veicināt sadarbību starp studējošajiem un studējošo pašpārvaldēm, kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Trešās mācību rotas kadeti, kā arī Valsts policijas koledžas kadeti un darbinieki, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas izglītojamie un Rīgas Tehniskās universitātes studenti.

Skrējiens notika 3 distancēs: 2 km apvienotā skrējiena distancē, 5 km vīriešu distancē startēja VRK Trešās mācību rotas kaprālis Elvijs Stībelis, kaprālis Vjačeslavs Gedroics, kaprālis Kaspars Ābeļkalns un virsseržants Valdis Ondzuls, savukārt 3 km sieviešu distancē startēja kadete VRK Trešās mācību rotas virsseržante Sanita Beļķeviča, iegūstot godalgoto trešo vietu.

2016.gada 25.februārī

Absolūta uzvara Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas volejbola turnīrā

Šī gada janvārī un februārī norisinājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas volejbola turnīrs, kurā ietvaros šonedēļ tika aizvadītas pēdējās spēles. Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komanda bija noskaņojusies tikai uz uzvaru un visās spēlēs izcīnīja uzvaras, tādā veidā izcīnot 1.vietu kopvērtējumā sešu komandu konkurencē.

VRK komandas sastāvā spēlēja: VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks, VRK Trešās mācību rotas komandieris majors Vladimirs Supe, VRK Trešās mācību rotas kadeti seržants Ainārs Žilinskis un kaprālis Elvijs Stībelis, VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadeti ierindnieks Konstantīns Marčenko, ierindnieks Edgars Potapovs, ierindnieks Devids Žolnerovičs, ierindnieks Emanuels Muižnieks, ierindnieks Kristaps Čibulis un ierindniece Jekaterina Orlova.

2016.gada 24.februārī

Robežsargu šāvējiem zelts un bronza

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) organizētājā Latvijas 2016.gada ziemas čempionātā lietišķajā šaušanā 3.vietu kopvērtējumā 12 Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļauto struktūrvienību un citu organizāciju komandu konkurencē ieguva Valsts robežsardzes (VRS) izlase.

VRS izlases sastāvā trīs sacensību vingrinājumos startēja VRS Galvenās, Daugavpils (DAP), Ludzas (LUP) un Viļakas (VIP) pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji.

Vingrinājumā „DP-4” VRS izlasei 3.vieta ar rezultātu 614 punkti (V.Ščolkins (VRS LUP), I.Iščenko (VRS LUP), A.Kolendovičs (VRS LUP), R.Kaļva (VRS VIP).

Vingrinājumā „DP-3” VRS izlasei 4.vieta ar rezultātu 1096 punkti (V.Ščolkins (VRS LUP), I.Iščenko (VRS LUP), P.Olksna (VRS LUP), A.Kolendovičs (VRS LUP).

Vingrinājumā „Ātršaušana ar pistoli (5,6 mm)” VRS izlasei 3.vieta ar rezultātu 1018 punkti (J.Stivriņš (VRS DAP), A.Grigorjevs (VRS DAP), V.Ščolkins (VRS LUP), R.Kaļva (VRS VIP).

Individuālajā vērtējumā izcīnīta zelta medaļa. V.Ščolkins (VRS LUP) vingrinājumā „DP-3” ieguva 1.vietu 107 šāvēju konkurencē.

2016.gada 17.februārī

Par tradīciju kļuvušas „Sadraudzības kauss” sacensības

Četru mācību iestāžu komandas pulcējušās nu jau par tradīciju kļuvušajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2016”, kas norisinājās š.g. 17.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra telpās. Lai stiprinātu mācību iestāžu sadarbību un apmācāmajiem būtu iespēja iepazīties un dalīties pieredzē, attīstīta ideja par ikgadējās tikšanās reizes – sacensību rīkošanu.

„Sadraudzības kauss” ir ātruma, veiklības, spēka, atjautīguma un izveicības sacensības. Šogad sacensību programmā pie tradicionālajiem sporta veidiem kā volejbols, florbols, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, basketbola soda meteņi, klāt nākuši ir arī citi - bumbu kērlings un „zivju ķeršana”.

Aizraujošās sacensības noslēdzās ar Valsts robežsardzes koledžas komandas uzvaru, Valsts policijas koledžas komanda ieguva 2.vietu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komanda – 3.vietu, savukārt Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda palika 4.vietā.

2016.gada 6.februārī

Rēzeknes mācību iestāžu futbolistiem – pirmā vieta Viļānu novada čempionātā


Š.g. 6.februārī Valsts robežsardzes koledžas (VRK), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) un Rēzeknes tehnikuma apvienotā futbola komanda piedalījās Viļānu novada čempionātā telpu futbolā.

Spēlējot pēc apļa sistēmas, Rēzeknes mācību iestāžu futbolisti uzvarēja komandas no Audriņiem, Viļāniem un Varakļāniem, ka arī nospēlējot neizšķirti ar Varakļānu otro komandu izcīnīja godalgoto 1.vietu.

Komandas sastāvā spēlēja: Vjačeslavs Višņakovs (VRK), Rolands Boiko (VRK), Vladislavs Skabs (Valsts robezsardzes Viļakas pārvalde), Rihards Aleksandrovičs (RTA), Juris Potapovs (Rēzeknes tehnikums) un Edgars Smirnovs (Rēzeknes tehnikums).

Foto

2015.gada 18.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas sporta svētkos „Jaungada kauss” uzvar kadeti

Nedēļas nogalē Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā VRK pastāvīgais personāls, VRK kadeti un VRK Robežsargu skolas kadeti mērojās spēkiem VRK sporta spēlēs „Jaungada kauss”.

Sporta spēlēs pulcējās 5 komandas: VRK vadības un administrācijas apvienotā komanda, VRK mācību spēku, VRK Trešās mācību rotas un VRK Robežsargu skolas kadetu komandas, kuras sacentās astoņās sporta aktivitātēs – bumbu kērlingā, basketbola un florbola soda metienos, šaušanā ar pneimatisko šauteni, šautriņu mešanā, novusā, kapteiņu konkursā, kur komandu kapteiņiem vajadzēja daļēji izjaukt automātu AKM un salikt to, kā arī sporta spēļu noslēgumā visus priecēja jautrā stafete.

Kopvērtējumā sporta spēlēs uzvarēja VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas komanda, iegūstot visvairāk godalgoto vietu atsevišķos sporta veidos. Otro vietu izcīnīja VRK mācību spēku komanda un trešo – VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas komanda.

2015.gada 30.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes augstskolas apvienotajai basketbola komandai godalgotā 1.vieta


Novembra beigās Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes augstskolas (RA) apvienotā basketbola komanda piedalījās atklātajā Rēzeknes novada basketbola turnīrā.

Spēlējot pēc apļa sistēmas, VRK/RA komanda sacentās ar komandām no Audriņiem, Lūznavas un Lendžiem, guva uzvaras visās spēlēs un izcīnīja godalgoto 1.vietu.

VRK/RA komandas sastāvā spēlēja: Vjačeslavs Višņakovs (VRK), Renārs Bulduris, Atis Kļaviņš, Imants Lukša (RA) un Ņikita Krupennikovs (Rēzeknes tehnikums).

Foto

2015.gada 18.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas starti tautas skrējienā „Ieelpo Rēzekni!”

Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) personāla un kadetu dalība Latvijas dzimšanas dienai veltītajā tautas skrējienā „Ieelpo Rēzekni!” jau kļuva par tradīciju. Š.g. 18.novembrī VRK startēja 3 km distancē (ar laika kontroli), no Festivāla parka pa Atbrīvošanas aleju virzienā uz Ziemeļu mikrorajonu līdz Atbrīvošanas alejas un Lubānas ielas krustojumam un atpakaļ līdz Festivāla parkam.

Vecuma grupās „Jaunieši un jaunietes no 15 līdz 24 gadi” VRK kadeti ieguva vairākas godalgotās vietas: VRK Robežsargu skolas (turpmāk – RS) Otrās mācību rotas kadets ierindnieks A.Cekulis – 2 vietu; VRK RS Otrās mācību rotas kadete ierindniece M.Priedola – 3.vietu, kā arī VRK RS Otrās mācību rotas kadete ierindniece K.Suhodoļska – 6 vietu.

VRK Sporta mācību centra speciāliste V.Lāce sieviešu grupā (25 gadi un vecākas) ieguva godalgoto 2.vietu.

2015.gada 3.novembrī

Notika Valsts robežsardzes koledžas atklātās sacensības telpu futbolā sievietēm


Šī gada 30.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā notika VRK atklātās sacensības telpu futbolā sievietēm. Sacensībās piedalījās piecas komandas, kas vienas dienas ietvaros aizvadīja sacensības pēc apļa izspēles principa.

Par uzvarētājiem kļuva Rēzeknes BJSS/SK Progress komanda, kas uzvarēja visās četrās spēlēs, 2.vietā ierindojās Valsts policijas komanda, bet 3.vietu ieguva mājinieki Valsts robežsardzes komanda.

Šis turnīrs tika rīkots ar mērķi, lai sekmīgi sagatavotu Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases komandu dalībai Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībām sieviešu futbolā, kas notiks šī gada 13.novembrī VRK Sporta mācību centrā.

Foto

2015.gada 18.septembrī

Studējošo sadraudzības pasākums Valsts robežsardzes koledžā

Lai īstenotu Valsts robežsardzes koledžas studējošo pašpārvaldes darbības mērķus un uzdevumus, šī gada 17. un 18.septembrī Valsts robežsardzes koledžā notika Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk - VRK), Valsts policijas koledžas (turpmāk - VPK), Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas (turpmāk - UCAK) un Rēzeknes Augstskolas (turpmāk - RA) studējošo sadraudzības pasākums, kura mērķis bija veicināt sadarbību, veikt informācijas un pieredzes apmaiņu starp izglītības iestāžu studējošajiem, iepazīstināt VPK, UCAK, RA studējošos ar VRK, attīstīt sportiskuma un komandas garu, vienotības sajūtu, atjautīgumu, humora izjūtu studējošo vidū.

Sadraudzības pasākuma gaitā studējošie tika iepazīstināti ar VRK, apskatīja VRK administratīvo korpusu, mācību auditorijas, dienesta viesnīcu, muzeju un Kinoloģijas centru, kā arī piedalījās kinologu paraugdemonstrējumos ar dienesta suņiem. Vakariņas tika organizētas svaigā gaisā VRK Lauku mācību centrā, kur tika apskatīta šautuve un norisinājās neformālas diskusijas, kā arī dažādas aktivitātes.

Studējošo sadraudzības pasākuma dalībniekiem bija noteikta piedalīšanās pasākumos, kas paredzēti VRK Dienas sadalē: vakara junda (personāla pārbaude), rīta rosme un izvade, kā arī tika organizēta ekskursija pa Rēzeknes pilsētu, kuras laikā tika apmeklētas: Rēzeknes Augstskola, Latgales vēstniecība "Gors" un radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”.

Studējošie piedalījās kopējā sanāksmē, kuras gaitā prezentēja savas mācību iestādes un dalījās ar pieredzi studējošo pašpārvaldes darbā.

Pasākuma ietvaros bija paredzētas arī studējošo organizētās aktivitātes, t.i. katras mācību iestādes studējošajiem bija jāsagatavo un jānovada viena sporta vai cita veida aktivitāte sadraudzības pasākuma dalībniekiem un sev par prieku. Studējošo organizētajās aktivitātēs:

1.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: O.Pavārniece (VRK), R.Smiķersts (VRK), K.Daņiļenko (UCAK), J.Šneiders (UCAK), U.Ķiņķeris (VPK), B.Ķima (VPK), E.Romanovs (RA), L.Germanis (RA);

2.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: V.Višņakovs (VRK), J.Meškovskis (VRK), M.Ignatjevs (UCAK), E.Dulmanis (UCAK), K.Šimkus (VPK), D.Dancis (VPK), N.Bernāns (RA), C.Lichniak (RA);

3.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: O.Ignatjevs (VRK), M.Juška (VRK), E.Starostins (UCAK), Ņ.Ivanovs (UCAK), J.Meļehova (VPK), A.Štekelis (VPK), J.Borisovska-Cvetkova (RA), R.Aleksandrovičs (RA);

4.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: P.Bulanovs (VRK), M.Markovs (VRK), R.Kideals (UCAK), I.Kokanis (UCAK), A.Zubkovs (VPK), K.Račko (VPK), L.Crames (RA), J.Kozlovs (RA).

Kopumā visi pasākuma dalībnieki atzina, ka pasākums noritēja interesanti un pasākuma mērķi tika sasniegti.

2015.gada 09.septembrī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlase futbola līgas sezonu noslēdz 3.vietā


Laika posmā no aprīļa līdz septembrim Latvijas Futbola federācija organizēja Latvijas Sieviešu futbola līgas sacensības, ar mērķi popularizēt sieviešu futbolu Latvijas teritorijā, kā arī noskaidrot 2015.gada Sieviešu līgas uzvarētāju un Latvijas pārstāvi 2016./2017.gada UEFA čempionu līgas izcīņai.

2015.gada Sieviešu futbola līgas sezonā Valsts robežsardzes (VRS) sieviešu futbola izlase, kuras sastāvā spēlēja Valsts robežsardzes koledžas (VRK), Valsts robežsardzes Ludzas, Daugavpils un Rīgas pārvalžu futbolistes, nospēlēja 12 spēles. VRS futbolistes sezonas laikā tikās ar Rīgas Futbola skolas, FK Liepāja/LSSS, Riga United FC Ladies un Rīgas FS/Cerība 46.vsk komandām.

Š.g. 5.septembrī, Rēzeknē, Rēzeknes 2.vidusskolas laukumā tika aizvadīta pēdējā VRS sieviešu futbola izlases spēle ar Rīgas Futbola skolas komandu. Sezonas spēļu punkti nodrošināja VRS sieviešu izlasei 3.vietu kopvērtējumā.

Par 2015.gada Sieviešu futbola līgas sezonas uzvarētājiem kļuva Rīgas Futbola skolas komanda un otrajā vietā ierindojās FK Liepāja/LSSS.

VRS sieviešu futbola izlasi sacensībām gatavoja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks un vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

2015.gada 31.augustā

VRS izlase startēja Latvijas 2015.gada čempionātā lietišķajā šaušanā

Š.g. no 28.augusta līdz 29.augustam Ādažu poligonā norisinājās Latvijas 2015.gada čempionāts lietišķajā šaušanā, kurā par čempiona titulu sacentās Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas. Čempionātu rīkoja Latvijas Šaušanas federācija (LŠF) ar mērķi pilnveidot šaušanas iemaņas, veicināt Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļauto struktūrvienību personālsastāva iesaistīšanu šaušanas nodarbībās un iegūt priekšstatu par kopējo šaušanas prasmju līmeni augstāk minētājās struktūrvienībās un citos bruņotajos formējumos.

Latvijas 2015.gada čempionātā lietišķajā šaušanā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvalžu labākie šāvēji, kuri čempionāta kopvērtējumā palika 4.vietā 15 komandu konkurencē.

1.vietu izcīnīja Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji. Otrajā vietā ierindojās Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona izlase, bet trešo vietu izcīnīja Daugavpils pilsētas komanda.

2015.gada 26.jūlijā

VRS izlases starti Latvijas Šaušanas federācijas sacensību 3.etapā

Š.g. 24. un 25.jūlijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2015.gada kausu izcīņas trešais un noslēdzošais etaps lietišķajā šaušanā. Sacensības kopā pulcēja Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas, kuras cīnījās par Latvijas labākā šāvēja un labākās šāvēju komandas titulu.

LŠF 2015.gada kausu izcīņas lietišķajā šaušanā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji, kuri startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē.

Sacensību kopvērtējumā VRS izlase DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni 1 minūtē, 7 šāvieni 30 un 15 sekundēs) palika 4.vietā 15 komandu konkurencē. 1.vietu izcīnīja Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji. Otrajā vietā ierindojās Daugavpils pilsētas komanda, bet trešo vietu izcīnīja Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona izlase.

Savukārt DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem, katra 5 minūtes) VRS izlase palika 5.vietā 16 komandu konkurencē. Visvairāk punktus savāca Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji, aiz sevis atstājot Daugavpils pilsētas komandu, trešā vieta Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona izlase.

2015.gada 30.jūnijā

Valsts robežsardzes izlases starti Latvijas Šaušanas federācijas sacensību 2.etapā

Š.g. 19. un 20.jūnijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2015.gada kausu izcīņas lietišķajā šaušanā 2.etaps, kur Valsts robežsardzi (VRS) pārstāvēja labākie šāvēji no VRS Galvenās, Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvaldēm, kā arī no Valsts robežsardzes koledžas.

VRS izlase startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē: DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni 1 minūtē, 7 šāvieni 30 un 15 sekundēs) palika 4.vietā, savukārt DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem katra 5 minūtēs) – 5.vietā.

LŠF 2015.gada kausu izcīņas lietišķajā šaušanā 3.etaps plānots š.g. 24.-25.jūlijā Ādažu poligonā, kad tiks noskaidrota Latvijas labākā šāvēju komanda, kā arī Latvijas labākais šāvējs.

2015.gada 3.maijā

VRK robežsargu sasniegumi Stipro skrējienā 2015

Lai veicinātu plašam cilvēku lokam pieejamu izturības sacensību tradīcijas Latvijā, š.g. 3.maijā kinopilsētā „Cinevilla” Tukuma novada Slampes pagastā norisinājās ikgadējais VII Baltijā vienīgais ekstremālais un atraktīvais masu izturības „Stipro skrējiens 2015”, kura galvenais mērķis ir pārbaudīt savu gribasspēku un īsto spēju robežu,.

Skrējienā satiekas cilvēki, kuri skrienot par Latviju, svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Skrējiens ietver sevī klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tas ir sportisks izaicinājums ikvienam, jo sacensības notiek neierastā vidē. Trases garums ir no 8 līdz 11 km ar vairāk nekā 35 gan dabīgi, gan mākslīgi veidotiem šķēršļiem.

„Trasē šķēršļus nācās pārvarēt patiešām ekstrēmos apstākļos un apstākļi nelutināja nevienu, jo visi bijām izmirkuši aukstā ūdenī un izvārtījušies pa tikpat aukstiem dubļiem. Trase gāja pa pļavām, kūdrainiem purviem, dubļainām takām, pāri šķēršļiem, kas lika piedomāt pie labākās taktikas to pārvarēšanai. Dažreiz aukstums lika kājām sarauties krampjos. Neviens no tā nebijās un uz starta drosmīgi stājās apm. 5000 skrējēju. Šādos ekstrēmos apstākļos komandas finišēja, parādot savas prāta spējas, izpalīdzību, līdzcietību, mērķtiecību, komandas garu,” secina Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors Jurijs Skorodihins.

Skrējienā piedalījās robežsargi no dažādām Valsts robežsardzes struktūrvienībām, arī no Valsts robežsardzes koledžas (VRK) piedalījās 5 komandas:

1) masu startā: Laura Vaivode, Maksims Siņicins, Vladislavs Skabs un Jevģenijs Šerstovs (uzrādīja ļoti augstu rezultātu, starp apmēram 500 komandām izcīnot 7.vietu);

2) masu startā: Edgars Grīnbergs, Henrijs Tomilovs, Annija Vainovska un Edvīns Morozs (ja netiktu nozaudēts starta numurs skrējiena laikā, kas ir par pamatu komandas diskvalifikācijai, tad komanda iekļautos 50 stipro komandu sastāvā no apmēram 500 komandām);

3) masu startā: Ruslans Gabranovs, Anastasija Novikova, Olga Kopilova un Sergejs Prokopkins (starp apmēram 500 komandām – 68.vieta);

4) masu startā: Ervīns Dunskis, Alise Matule, Armands Stepiņš un Raitis Prikulis (starp apmēram 500 komandām – 77.vieta);

5) elites grupā: Jurijs Skorodihins, Olga Pavārniece Kaspars Valenieks un Rolands Boiko – (starp 98 komandām – 27.vieta). .

Oficiālie rezultāti publicēti - www.stiproskrejiens.lv.

2015.gada 14.aprīlī

Spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu

2015.gadā no aprīļa līdz oktobrim Latvijas Futbola federācija (LFF) organizē Latvijas Sieviešu futbola līgas sacensības saskaņā ar LFF izstrādāto kalendāru, ar mērķi popularizēt sieviešu futbolu Latvijas teritorijā, kā arī noskaidrot 2015.gada Sieviešu līgas uzvarētāju un Latvijas pārstāvi 2016./2017.gada UEFA čempionu līgas izcīņai.

Š.g. 14.aprīlī, Rīgā norisinājās pirmā sieviešu futbola izlases VRS/Optimists-R spēle Latvijas Sieviešu futbola līgas 2015.gada sezonā. Pirmajā puslaikā bumbu kontrolēja VRS/Optimists-R komanda, kurai izdevās gūt vārtus un puslaiks noslēdzās ar 1:0 VRS/Optimists-R komandas labā. Tomēr VRS/Optimists-R komanda nespēja līdz galam izturēt Riga United FC komandas spiedienu un otrā puslaikā 52 minūtē rezultāts tika izlīdzināts. Spēle starp abām sieviešu futbola komandām noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

2015.gada 14.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas komandas starti 6.starpkoledžu boulinga turnīrā

2015.gada 14.aprīlī Zelta boulinga centrā, Rīgā notika Latvijas Koledžu asociācijas rīkotais 6.starpkoledžu boulinga turnīrs, kurā piedalījās studenti no septiņpadsmit Latvijas koledžām. Boulinga turnīra mērķis ir sporta veida attīstība un popularizēšana, studentu pozitīvā saliedēšana un koledžu, kā izglītības iestāžu popularizēšana.

Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komandu turnīrā pārstāvēja VRK 1.kursa kadeti: seržants Oļegs Ignatjevs (komandas kapteinis), seržante Olga Pavārniece, seržants Māris Juška, kaprālis Rolands Smiķersts un kaprālis Vjačeslavs Višņakovs.

Komandu ieskaites kopvērtējumā ar 1208 punktiem godalgoto pirmo vietu izcīnīja Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžas komanda, otro vietu ar 1204 punktiem ieguva Rīgas Tehniskās koledžas komanda, bet trešo vietu Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas komanda ar 1166 punktiem. VRK komanda ar 1119 punktiem ierindojās 4.vietā. Pagājušajā gadā VRK kadeti izcīnīja godalgoto 2.vietu komandu ieskaitē.

Individuālajā vērtējumā sieviešu konkurencē VRK 1.kursa kadete seržante Olga Pavārniece uzrādīja augstāko rezultātu un ieguva balvu nominācijā – „Labākā spēlētāja”.

2015.gada 6.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas starti Rēzeknes pusmaratonā

Š.g. 6.aprīlī Rēzeknē startēja skriešanas seriāla “BIGBANK Skrien Latvija” pirmais posms, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un kustību prieku Latvijas iedzīvotāju vidū. Skriešanas seriālu atklāja Rēzeknes 21 kilometra pusmaratona distance, NIKE 10 kilometru skrējiens, 5 kilometru Tautas skrējiens un dažādas Bērnu skrējiena distances.

No Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) NIKE 10 kilometru skrējienā startēja un 366 dalībnieku konkurencē VRK Robežsargu skolas (turpmāk – RS) Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks A.Zvejnieks kopvērtējumā ieguva 60.vietu (18.vieta VN20 vecuma grupā), VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks A.Cekulis - 65.vietu (19.vieta VN20 vecuma grupā), VRK Sporta mācību centra speciāliste V.Lāce - 163.vietu (13.vieta SN30 vecuma grupā) un VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors J.Skorodihins - 181.vietu (32.vieta VN30 vecuma grupā).

5 kilometru Tautas skrējienā kopumā startēja 776 dalībnieku, kur VRK RS Pirmās mācību rotas kadete ierindniece L.Vaivode ieguva 55.vietu (4.vieta ST vecuma grupā), VRK Trešās mācību rotas kadete seržante O.Pavārniece - 76.vietu (6.vieta ST vecuma grupā), VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks J.Gailums - 82.vietu (26.vieta VT vecuma grupā) un VRK RS Otrās mācību rotas kadete ierindniece M.Bratkus - 281.vietu (17.vieta ST vecuma grupā).

2015.gada 21.martā

Atklātais turnīrs „Valsts robežsardzes pavasara kauss”

Š.g. 21.martā Valsts robežsardzes koledžas telpās pirmoreiz tika organizētas Valsts robežsardzes sieviešu telpu futbola atklātā turnīra „Valsts robežsardzes pavasara kauss” sacensības, kurās piedalījās divas komandas no Valsts robežsardzes, kā arī komandas no Rēzeknes, Rēzeknes novada un Preiļiem. Turnīra mērķis ir pilnveidot sacensību dalībnieku profesionālo fizisko sagatavotību un sekmēt meistarības izaugsmi, kā arī popularizēt sieviešu futbolu Valsts robežsardzē un Latvijā.

Komandas spēlēja pēc apļa sistēmas. Mājinieces - Valsts robežsardzes abas komandas attiecīgi ierindojās godpilnajā pirmajā un otrajā vietā. Trešajā vietā ierindojās Rēzeknes novada Bērnu - jaunatnes sporta skolas komanda.

Apbalvošanas ceremonijā komandām tika pasniegti kausi un medaļas, ka arī individuālās balvas labākajām futbolistēm. Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīta Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes I kategorijas robežkontroles punkta jaunākā inspektore Ilze Sparāne un par labāko vārtsargu – Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Otrās mācību rotas inspektora palīdze ierindniece Kristīne Kudrjavceva.

2015.gada 17.martā

Valsts robežsardzes koledžas slēpošanas izlases starti Siguldā


Š.g. 11.martā Valsts robežsardzes koledžas slēpošanas izlases komanda startēja Latvijas XXV Universiādes sacensībās distanču slēpošanā. Sacensības notika Siguldā „Laurenčos”, kur ierīkota saldētā distanču slēpošanas trase. Slēpotāji no 9 Latvijas mācību iestādēm spēkiem mērojās sprinta distancē un sprinta stafetē.

Valsts robežsardzes koledžas sieviešu izlase stafetes slēpojumā izcīnīja 2.vietu astoņu komandu konkurencē, savukārt vīriešu konkurencē Valsts robežsardzes koledžas komanda palika 4.vietā.

Kopvērtējumā Latvijas XXV Universiādes sacensībās distanču slēpošanā Valsts robežsardzes koledžas sieviešu izlase ieguva godalgoto 2.vietu, bet Valsts robežsardzes koledžas vīriešu komanda ieguva 4.vietu.

Valsts robežsardzes koledžas izlases komandas sastāvā startēja Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadete seržante Olga Pavārniece, Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Olga Kovaļova, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Paternieku I kategorijas robežkontroles punkta inspektors virsniekvietnieks Igors Mihailovs un Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes I kategorijas robežkontroles punkta jaunākais inspektors kaprālis Vjačeslavs Mihailovs. Valsts robežsardzes koledžas izlases komandu sacensībās pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

Foto

2015.gada 23.februārī

Valsts robežsardzes koledžas komandai uzvara Rēzeknes augstskolas telpu futbola turnīrā

No 2014.gada decembra līdz šī gada 23.februārim notika Rēzeknes augstskolas telpu futbola turnīrs, kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas komanda. Godalgoto 1.vietu Rēzeknes augstskolas telpu futbola turnīrā sešu komandu konkurencē ieguva Valsts robežsardzes koledžas komanda.

Valsts robežsardzes koledžas komandas sastāvā spēlēja VRK Lauku mācību centra vecākais inspektors virsleitnants Rolands Boiko, VRK Trešās mācību rotas kadeti kaprālis Vjačeslavs Višņakovs, kaprālis Rolands Smiķersts, seržants Antons Bojarunecs, seržants Māris Juška un VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadeti ierindnieks Maksims Siņicins, ierindnieks Vladislavs Skabs, ierindnieks Sergejs Prokopkins, ierindnieks Jānis Siliņš, ierindnieks Kaspars Pakalnīts.

2015.gada 11.februārī

Sadraudzības kauss 2015 Valsts robežsardzes koledžā

Šī gada 11.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notika sacensības „Sadraudzības kauss 2015” ar mērķi stiprināt mācību iestāžu sadarbību, popularizēt veselīgu dzīves veidu, audzināt vienotības sajūtu, veicināt spēku, ātrumu un humora izjūtu dalībnieku vidū.

Sporta mācību centra sporta zālē Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš deva starta signālu sacīkšu dalībniekiem – Valsts robežsardzes koledžas, Rēzeknes Augstskolas, Valsts policijas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komandām. Pasākuma programmā bija iekļauti 7 sporta veidi: minifutbols, volejbols, florbols, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, basketbola soda metieni un trīspunktu metieni.

Aizraujošās sacīkstes noslēdzās ar uzvarētāju apbalvošanu, kur godalgoto vietu ieguvējiem kopvērtējumā tika pasniegti kausi un atsevišķo sporta veidu uzvarētāji tika apbalvoti ar medaļām.

Sacensībās „Sadraudzības kauss 2015” kopvērtējumā uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas komanda, 2.vietu ieguva Valsts policijas koledža, 3.vietu – Rēzeknes Augstskola.

2015.gada 7.februārī

1.vieta Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiādē 2015

Šī gada 6. un 7.februārī Ērgļos notika 2015.gada Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiāde ar mērķi noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes Olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā. Jau 20 reizi vairāk nekā tūkstotis skolu vecuma jauniešu startēja sešos sporta veidos: biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, hokejā un slidošanā.

2015.gada Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiāde distanču slēpošanas sacensībās startēja vairāk nekā 300 dalībnieki. Valsts robežsardzes koledžu pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Olga Kovaļova, kura 1 km distancē klasiskā solī sprintā ieguva godalgoto 1.vietu.

2015.gada 24.janvārī

VRS/Optimists-R sieviešu futbola komandu dalība 2015.gada Latvijas meiteņu futbola čempionātā

Saskaņā ar Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāta reglamentu 2015.gada Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāts norisināsies laika posmā no janvāra līdz martam, kura laikā tiks noskaidrotas 2015. gada Latvijas telpu futbola čempiones.

Šī gada 24.janvārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notika 2015.gada Latvijas čempionāta sacensības telpu futbolā sievietēm C grupā. Grupā startēja četras komandas: divas VRS/Optimists-R komandas, kuras pārstāv Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas sportistes, Rīgas futbola skolas komanda un Riga United Ladies komanda, kuru pārstāv Rīgā dzīvojošas ārzemnieces.

C apakšgrupā, salīdzinot ar pārējām grupām, tikai divas komandas kvalificējas nākamajai kārtai, tāpēc katra spēle bija izšķiroša. Par pirmo vietu apakšgrupā cīnījās mājinieces VRS/Optimists-R-1 komanda un pagājušajā sezona čempiones Rīgas Futbola Skola 1 komanda. Lai arī VRS/Optimists-R-1 pirmajā puslaikā bija vadībā ar rezultātu 1:0, tomēr rīdzinieces parādīja raksturu un uzvarēja ar rezultātu 3:1. Rīgas Futbola Skola 1 komanda čempionātā ieņēma godalgoto 1.vietu, atstājot VRS/Optimists-R-1 komandu otrajā vietā. Divas uzvaras un seši izcīnītie punkti nodrošināja VRS/Optimists-R-1 komandai iespēju spēlēt finālturnīrā. Trešajā vietā ierindojās FC Riga United 1 komanda, bet ceturtās palika VRS/Optimists-R-2 komanda.

Finālturnīrs notiks š.g. 15.februārī Lapmežciema sporta kompleksā, Lapmežciemā, Engures novadā.

2015.gada 4.janvārī

Rēzeknē tikās Latvijas un Igaunijas volejbolistu komandas

Š.g. 3. un 4.janvārī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā norisinājās SCHENKER Līgas sacensības (Baltijas valstu atklātais čempionāts volejbolā). Iekšlietu ministrijas volejbola izlases komanda „RTU/Robežsardze” sacentās ar divām komandām no Igaunijas Republikas: Tartu „BIGBANK” un Viru „DANPOWER”. Sporta tikšanās beidzās ar “RTU/Robežsardze” uzvaru – 3:1 un 3:0 Latvijas komandas labā. “RTU/Robežsardze” komandas galvenais treneris ir Raimonds Vilde. Mūsu valsts volejbolistus visa mača laikā lielajā sporta zālē atbalstīja vietējie spēles līdzjutēji un visdzīvāk – robežsargi.


Novēlēsim mūsu volejbolistiem panākumus turnīra turpinājumā!

2014.gada 23.augustā

Robežsargi piedalījās NBS velobraucienā “Baltijas ceļam - 25”


Nacionālie bruņotie spēki, atzīmējot Baltijas ceļa jubileju, š.g. 23.augustā organizēja atceres pasākumu “Baltijas ceļam - 25”, kura laikā bija iespēja ar velosipēdiem izbraukt vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu Latvijas valsts robežās. Velobrauciens norisinājās pa vairākiem posmiem, vienlaikus no Igaunijas – Latvijas un Lietuvas – Latvijas robežām un noslēdzas Rīgā pie Kongresu nama.

Lai apliecinātu piederību mūsu tautas vienotībai, stiprinātu valstiskuma izjūtu, saglabātu un turpinātu vēsturiskā mantojuma tradīcijas, kā arī veicinātu Valsts robežsardzes tēla atpazīstamību, robežsargi Velga Lāce, Jevgēnijs Maļavko, Jevgēnijs Garkuls, Jurijs Skorodihins (Valsts robežsardzes koledža), Raimonds Liepiņš (Valsts robežsardzes Aviācijas pārvalde), Andris Pikarevskis un Viktors Rinkevičs (Valsts robežsardzes Daugavpils pārvalde) ar saviem velosipēdiem, pārņemot “stafeti” no Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes robežsargiem, piedalījās velobraucienā ceļa posmā no Burtnieku novada robežas (Sedas upe) līdz Cēsīm (62 km). Raimonds Liepiņš ar velosipēdu nobrauca līdz pat Rīgai (156 km).

Foto

2014.gada 22.maijā

Valsts robežsardzes koledžas komanda uzvarēja sacensībās „Kroka 2014”


Šī gada 22.maijā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Trešās mācību rotas pārstāvētā komanda „Green Team” 5 kadetu sastāvā - kaprāļi Irina Starceva, Renata Radeviča, Edgars Japiņš, Mihails Maļavkins un Andrejs Mašņikovs piedalījās Rēzeknes Augstskolas Studējošo padomes ikgadēji rīkotajās orientēšanās sacensībās „Kroka”.

Orientēšanās sacensību ietvaros Rēzeknes pilsētā tika izvietoti 8 kontrolpunkti, kuros komandu dalībniekiem bija jāveic intelektuāls, fiziski aktīvs vai radošs uzdevums. Tikai pēc uzdevuma izpildes komandas varēja turpināt savu maršrutu līdz nākošajam orientierim un finišam.

Septiņu komandu konkurencē Valsts robežsardzes koledžas komanda kopvērtējumā izcīnīja 1.godalgoto vietu.

Pērn VRK Trešās mācību rotas komanda „Zaļie uzpleči” sacensībās „Kroka 2013” kopvērtējumā arī bija pirmā.

Pateicamies Rēzeknes Augstskolai par uzaicinājumu un iespēju piedalīties sacensībās, kā arī pozitīvu emociju ieguvi!

Foto

2014.gada 4.maijā

DALĪBA STIPRO SKRĒJIENĀ 2014


Lai veicinātu plašam cilvēku lokam pieejamu izturības sacensību tradīcijas Latvijā, kuru galvenais mērķis ir pārbaudīt savu gribasspēku un īsto spēju robežu, 2014.gada 4.maijā, kinopilsētā Cinevilla (Tukuma nov. Slampes pag.) norisinājās ikgadējais VI Baltijā vienīgais ekstremālais un atraktīvais masu izturības „Stipro skrējiens 2014”.

„Stipro skrējienā” satiekas cilvēki, kuri netradicionālā veidā – skrienot par Latviju – svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

Skrējiens ietver sevī klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tas ir sportisks izaicinājums ikvienam, jo sacensības notiek neierastā vidē. Trases garums ir aptuveni 9 km ar vairāk nekā 30 gan dabīgi, gan mākslīgi veidotiem šķēršļiem.

Pirms gada bija silts un spīdēja saule. Šogad „Stipro skrējiens” izvērtās par īstu pārbaudījumu ikvienam tā dalībniekam, jo lija lietus, dažbrīd pat sniga sniegs (maija sākumā), bija brāzmains vējš un pat krusa. Trasē šķēršļus nācās pārvarēt patiešām ekstrēmos apstākļos un laikapstākļi nelutināja nevienu, jo visi bijām izmirkuši aukstā ūdenī un izvārtījušies pa tikpat aukstiem dubļiem. Neviens no tā nebijās un uz starta drosmīgi stājās 728 sievietes, 2025 vīrieši un 920 komandas (3884 skrējēji) (kopā turpat 6500 stiprinieki, tādējādi sasniedzot jaunu dalībnieku skaita rekordu).

Skrējienā piedalījās robežsargi no Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes, Rīgas pārvaldes, Ludzas pārvaldes un Daugavpils pārvaldes. Arī no Valsts robežsardzes koledžas (VRK) stipro skrējienā piedalījās 2 komandas:

1) Jurijs Skorodihins, Kornēlija Mironoviča, Jānis Circens un Jevgēnijs Garkuls;

2) Rolands Boiko, Arta Lāce, Artūrs Mikijanskis un Agnis Lukačovs.

Trase gāja pa pļavām, kūdrainiem purviem, dubļainām takām, pāri šķēršļiem, kas lika piedomāt pie labākās taktikas to pārvarēšanai. Dažreiz aukstums lika kājām sarauties krampjos. Šādos ekstrēmos apstākļos abas VRK komandas finišēja, parādot savas prāta spējas, izpalīdzību, līdzcietību, mērķtiecību, komandas garu.

“Stipro skrējiens” nav tikai fiziskā spēka skrējiens. Tas ir skrējiens, lai pārvarētu sevi, pārbaudītu savus spēkus un fizisko formu kopīgā, vienojošā skrējienā par Latviju.

Foto

2014.gada 10.aprīlī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases pirmā spēle Latvijas sieviešu futbola virslīgā

Šī gada 10.aprīlī Rēzeknē notika Latvijas sieviešu futbola virslīgas spēle starp „VRS/Optimists-R” un SK „Progress” BJSS-NOOK komandām. Jāatgādina, ka šī bija pirmā spēlē Valsts robežsardzes sieviešu futbola komandai Latvijā augstākā līmeņa (virslīga) sacensībās.„VRS/Optimists-R” komanda svinēja pirmo uzvaru ar rezultātu 2:1, nopelnot trīs punktus. „VRS/Optimists-R” komandas labā vārtus guva Ilze Sparāne un Greta Guseva.

Nākamā spēle notiks š.g. 27.aprīlī Pļaviņās, kur Valsts robežsardzes komandai jāaizvada spēle ar vietējo komandu FK „Pļaviņas DM”-VSS.

2014.gada 8.aprīlī

Robežsargi veiksmīgi startēja boulinga turnīrā Rīgā


Š.g. 08.aprīlī Rīgā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) kadeti piedalījās Latvijas Koledžu asociācijas rīkotajā 5.boulinga turnīrā, kur ieguva godalgoto 2.vietu komandu kopvērtējumā no 16 komandām un apbalvojumu kategorijā ”Labākie atbalstītāji”. Valsts robežsardzes koledžu turnīrā pārstāvēja VRK 1.kursa kadeti: Antons Goršanovs (komandas kapteinis), Edgars Japiņš, Mihails Maļavkins, Uldis Bufals, Irina Starceva.

Marta beigās Rēzeknes boulinga centrā „Joker” notika 6 izglītības iestāžu Pavasara turnīrs, kurā robežsargu komanda VRK-ROBUX bija stiprākā.

Foto

2014.gada 30.martā

Robežsargi izcīnīja 1.vietu pavasara boulinga turnīrā Rēzeknē

Š.g. 30.martā Rēzeknē „Joker” boulinga centrā norisinājās Pavasara boulinga turnīrs.

Boulinga turnīra mērķis – radīt interesi par boulingu kā sporta veidu un popularizēt savu izglītības iestādi.

Pasākumā piedalījās 6 komandas no dažādām Latvijas izglītības iestādēm: Valsts robežsardzes koledža (VRK), Rēzeknes Augstskola (RA), Daugavpils Universitāte (DU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Malnavas koledža (MK), Dagdas arodvidusskola (DAV).

VRK komandu VRK-ROBUX boulinga turnīrā pārstāvēja: Jurijs Skorodihins, Uģis Kļaviņš, Sandris Belindževs un Aigars Smirnovs.

Katra komanda turnīra laikā izspēlēja divas spēles. Abu spēļu rezultāti tika summēti.

Finālā ar pārliecinošu punktu pārsvaru 1.vietu izcīnīja VRK komanda VRK-ROBUX, iegūstot kausu un dažādas sponsoru dāvanu kartes. 2.vietā ierindojās Rēzeknes Augstskolas komanda ZOLĪDIE, savukārt, 3.vietu – apvienotā RA, DA un MK komanda ZAĻIE SUPERMENI.

Rezultatīvākie spēlētāji:

Raimonds Repelis (RA, DA un MK komanda ZAĻIE SUPERMENI) – 343 punkti;

Uģis Kļaviņš (VRK komanda VRK-ROBUX) – 312 punkti;

Leonīds Gedzums (RA komanda ZOLĪDIE) – 283 punkti.

2014.gada 21.martā

Valsts robežsardzes futbolistes – godalgas ieguvējas Latvijas Ziemas čempionātā


Š. g. 16.martā Rīgā Valsts robežsardzes (VRS) komanda „VRS-Optimists-R” ar panākumiem piedalījās Latvijas Ziemas čempionāta finālsacensībās sieviešu futbolā (telpās), izcīnot 2.godalgoto vietu 5 komandu konkurencē. Finālturnīrā Olimpiskajā sporta centrā kopā sacentās 6 komandas: „VRS-Optimists-R”, „Rīgas FS 1”, „Rīgas FS 2”, „Pļaviņas DM-VSS”, „Cerība 46.vsk” un „FK Inter” (čempionāts notika 4 vecuma grupās, 16.martā spēlēja 1999.gadā dzimušās un vecākas futbolistes)..

Latvijas Ziemas čempionātā sieviešu futbolā (telpās) uzvarēja komanda „Rīgas FS 1”, sudraba godalgu ieguva komanda „VRS-Optimists-R”, bronza godalgu - „Cerība 46.vsk”.

Valsts robežsardzes izlases sastāvā ir 12 sportistes: Ilze Sparāne (komandas kapteine), Vilma Matisāne, Viktorija Dimpere, Evija Borise, Irina Starceva (Valsts robežsardzes koledža); Linda Cauņa, Jeļizaveta Puzāne, Ramona Ančupāne (VRS Ludzas pārvalde); Daina Potaša, Sanita Beļķeviča, Veronika Gribule, Kristīne Šļažaite (VRS Daugavpils pārvalde).

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases treniņnodarbību vadītāji ir Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks un katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

VRS futbolistes Latvijas čempionātā pirmo reizi piedalījās pērn.

Sieviešu futbola komanda Valsts robežsardzē tika veidota 2012.gadā ar mērķi veicināt personāla fizisko attīstīšanu, popularizēt futbolu, aktīvu dzīves veidu robežsargu vidū, sadarbībā ar Latvijas futbola federāciju sekmēt futbola spēles pilnveidošanu valstī, sagatavot VRS izlasi dalībai dažādos sporta pasākumos.

VRS sportistes 2014.gadā plāno piedalīties Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās sieviešu futbolā (telpās), kā arī starptautiskajās studentu spēlēs „SELL GAMES 2014”.

Foto

2014.gada 2.februārī

Robežsargu skolas kadetu sasniegumi sportā

Š.g. 1.februārī Rīgā notika Latvijas čempionāts grieķu-romiešu cīņā, kur kā Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) jaunatnes sastāva dalībnieks pārliecinošu uzvaru 66 kilogramos guva Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolas (RS) Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Vladislavs Ļebedevs.

Sīvā cīņā par 3.vietu VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks Jevģēnijs Vančenko guva 4.vietu.

Š.g. 1. un 2.februārī Madonā, SAB „SMECERES SILS” trasē notika Latvijas čempionāts junioriem, jauniešiem biatlonā, kurā arī piedalījās VRK RS Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Vjačeslavs Mihailovs, 10 km distancē sprintā iegūstot godalgoto 2.vietu, bet 12,5 km masu startā – 3.vietu.

2014.gada 1.februārī

Robežsargu panākumi Latvijas čempionāta sacensībās sieviešu futbolā

Šā gada 01.februārī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā, sadarbībā ar Latvijas futbola federāciju tika organizētas Latvijas Republikas čempionāta sacensības sieviešu futbolā (telpās). Pasākumā B grupā tikās 5 komandas: „Rīgas FS”, „Preiļu novada BJSS”, „Rēzeknes BJSS/ Progress” un „VRS - Optimists – R”, „VRS/Optimists – R 2”, divās pēdējās no kurām spēlēja Valsts robežsardzes (VRS) sportistes.

Finālturnīra rezultāti B grupā: 1.vietu ieguva komanda „Rīgas FS”, 2.vietu izcīnīja komanda „VRS-Optimists-R”, 3.vietu – „Preiļu novada BJSS”.

Robežsargu izlases sastāvā ir iekļautas futbolistes no VRS pārvaldēm un Valsts robežsardzes koledžas: Linda Cauņa, Jeļizaveta Puzāne, Ramona Ančupāne (VRS Ludzas pārvalde), Daina Potaša, Sanita Bilkeviča, vVeronika Gribule (VRS Daugavpils pārvalde) un Ilze Sparāne, Vilma Matisāne, Viktorija Dimpere, Evija Borise, Irina Starceva (VRK).

Valsts robežsardzes futbolistes šāda mēroga sacensībās piedalās otro reizi.

Šogad izlase plāno piedalīties Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās futbolā telpās (sievietēm), Starptautiskajās studentu spēlēs „SELL GAMES 2014”.

VRS sieviešu futbola izlases treniņnodarbības no 2013.gada rudens norisinās Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā ārpus darba laika, nodarbības vada VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks un katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

2014.gada 30.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas sporta svētki „Jaungada kauss”

No š.g. 21. līdz 30.janvārim Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzeknē, notika sporta svētki „Jaungada kauss”. Sacīkstēs VRK personāls mērojās spēkiem astoņos sporta veidos un startēja četrās struktūrvienību komandās: VRK vadības un administrācijas apvienotā komanda, VRK mācību spēku apvienotā komanda, VRK Trešās mācību rotas vadības un kadetu izlase, kā arī VRK Robežsargu skolas vadības un kadetu komanda. Kopsummā sacensības ilga septiņas dienas, kur sešas no tām tika veltītas volejbola maču izspēlei, bet septītajā dienā noritēja galvenās sporta aktivitātes: basketbola un florbola soda metieni, galda teniss, novuss, šautriņu mešana, šaušana ar pneimatisko šauteni un jautrā stafete. Noslēguma dienas piesātinātā sporta programma no dalībniekiem un līdzjutējiem prasīja visvairāk pacietības un izturības, jo tieši šīs dienas rezultāti noteica sacensību uzvarētājus.

Kopvērtējumā pēc nedēļas spraigas cīņas sporta spēlēs uzvarēja VRK Robežsargu skolas vadības un kadetu komanda, iegūstot visvairāk godalgoto vietu atsevišķos sporta veidos. Otro vietu izcīnīja VRK Trešās mācību rotas izlase un trešo – VRK mācību spēku sportisti. (Vietu sadalījums pa sporta veidiem un kopvērtējums)

Sacensību noslēgumā notika uzvarētāju apbalvošana. VRK direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš pirmās trīs godalgotās vietas ieguvušās komandas apbalvoja ar kausiem un diplomiem, bet par iegūtajām godalgotajām vietām atsevišķos sporta veidos uzvarētājkomandas saņēma medaļas.

2013.gada 10.martā

Valsts robežsardzes koledžas volejbolisti izcīna 1.vietu

Šī gada 9. un 10.martā Adamovas sporta zālē tika organizēts Rēzeknes novada čempionāts volejbolā vīriešiem. Kopumā turnīram pieteicās 13 komandas. Valsts robežsardzes koledžas komanda divās dienās aizvadīja septiņas spēles, kurās tika izcīnītas 7 uzvaras. Finālā Valsts robežsardzes koledža volejbolisti tikās ar Kaunatas komandu, kur sīvā cīņā ar 2:1 tika gūta uzvara un līdz ar to izcīnīta 1.vieta.

2013.gada 17.februārī

Valsts robežsardzes koledžas sportistu panākumi Rēzeknes pilsētas sacensībās

Š.g. 17.februārī Rēzeknē, Ančupānu mežā, norisinājās pilsētas sacensības distanču slēpošanā, kuras organizēja Rēzeknes pilsētas dome un biedrība „Sedna”. Vīrieši sacīkstēs veica 7 km distanci, sievietes - 3,5 km; slēpošana - brīvā stilā.

Sporta pasākumā kopā ar citiem rēzekniešiem – sporta mīļotājiem piedalījās arī Valsts robežsardzes koledžas slēpotāji: kapteinis Valdis Bikovskis, Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra (KC) priekšnieks, virsniekvietnieks Uldis Livdāns, KC inspektors, un virsleitnante Jolanta Timofejeva, Administratīvā dienesta vecākā inspektore (personāla jautājumos). Valsts robežsardzes koledžas sportisti ar panākumiem startēja pilsētas sacensībās, izcīnot godalgotas vietas:

Valdis Bikovskis1.vieta vīriešu III grupā (35-49 gadi ) un 1.vieta absolūtajā vērtējumā vīriešu konkurencē;

Jolanta Timofejeva1.vieta sieviešu III grupā (30-44 gadi ) un 1.vieta absolūtajā vērtējumā sieviešu konkurencē;

Uldis Livdāns3.vieta vīriešu III grupā.

Gribas atzīmēt, ka š.g. 14.februārī Rēzeknē, Janapoles trasē, trīs iepriekš minētie sportisti ieguva godalgotas vietas Valsts robežsardzes sacensībās ziemas biatlonā.

Valsts robežsardzes koledžas robežsargi aktīvi piedalās dažādos sporta pasākumos, gan individuāli, gan izlases sastāvā.

2013.gada 10.februārī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases panākumi Latvijas čempionāta otrajā kārtā

Šā gada 10.februārī Valmieras novadā, Rubenē, notika Latvijas čempionāta telpu futbolā sievietēm otrā kārta B grupā, kurā tika noskaidrotas komandas, kas iekļūs finālturnīrā. Otrajā kārtā B grupā Valsts robežsardzes (VRS) komanda iztika bez zaudējumiem, tika izcīnītas trīs uzvaras un viena spēle nospēlēta neizšķirti. Pēc divām kārtām Valsts robežsardzes komanda ar izcīnītajiem 19 punktiem ieņem 3.vietu B grupā, kas garantē dalību finālturnīrā!

Finālturnīrs notiks martā (vieta un laiks tiks precizēti).

Valsts robežsardzes izlases sastāvā ir 13 dalībnieces, no kurām 11 ir Valsts robežsardzes koledžas un 2 - VRS Ludzas pārvaldes sportistes.

2013.gada 27.janvārī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases pirmais starts

Šī gada 27.janvārī Preiļos notika Latvijas čempionāta telpu futbolā sievietēm pirmā kārta B grupā, kurā piedalījās arī Valsts robežsardzes sieviešu futbola komanda. Pirmajā kārtā B grupā Valsts robežsardzes komanda aizvadīja četras spēles, kurās tika izcīnītas trīs uzvaras un piedzīvots viens zaudējums. Pēc pirmās kārtas Valsts robežsardzes komanda ar izcīnītajiem 9 punktiem dala 2.-4.vietu B grupā.

Nākamā kārta notiks š.g. 10.februārī Valmierā, kur Valsts robežsardzes komandai jāaizvada četras spēles.

2013.gada 18.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas personāls sacentās astoņos sporta veidos

Gandrīz nedēļu š.g. janvāra vidū Valsts robežsardzes koledžas (VRK), Rēzekne, personāls mērojās spēkiem astoņos sporta veidos. Sacīkstes „Jaungada kauss” norisinājās no š.g. 14. līdz 17.janvārim VRK Sporta mācību centra telpās. Sacensību pirmās trīs dienas robežsargi veltīja volejbolam un pēdējo – pārējām sporta aktivitātēm: basketbola un florbola soda metieniem, galda tenisam, novusam, šautriņu mešanai, šaušanai ar pneimatisko šauteni un jautrai stafetei. 17.janvāra piesātināta sporta programma prasīja no dalībniekiem un līdzjutējiem visvairāk pacietības un izturības, jo tieši noslēguma dienas rezultāti noteica sacensību uzvarētājus.

Kopvērtējumā pēc četru dienu spraigas cīņas sporta spēlēs uzvarēja VRK Robežsargu skolas vadības un kadetu komanda, iegūstot visvairāk godalgoto vietu atsevišķos sporta veidos. Otro vietu izcīnīja VRK Trešās mācību rotas izlase, un trešo - VRK mācību spēku sportisti.

Visvairāk punktu atsevišķos sporta veidos pelnīja:

- VRK Trešās mācību rotas komanda - volejbolā;

- VRK Robežsargu skolas izlase - basketbola soda metienos, galda tenisā, šautriņu mešanā;

- VRK mācību spēki - šaušanā ar pneimatisko šauteni, novusā un jautrajā stafetē;

- VRK vadības, administrācijas, Kinoloģijas un Nodrošinājuma dienestu apvienotā komanda - florbola soda metienos.

Sacensību dalībnieki nedalījās vecuma grupās, bet neskatoties uz apmācāmo dalību VRK Robežsargu skolas un VRK Trešās mācību rotas komandās, uzvarēt pastāvīgā personāla izlases nebija viegli.

Par panākumiem ziemas sacīkstēs sportisti tika apbalvoti ar kausu un diplomiem, ko pasniedza robežsargiem VRK direktors pulkvedis A.Liepiņš Valsts robežsardzes koledžas svinīgajā atskaites sanāksmē š.g. 18.janvārī.


Jūsu jautājums


Robežsardzes muzeja virtuālā izstāde \“Valsts robežsardze 30 gadu laika robežās\”

Sporta centrstelefons: 64603670 (informācija, laiku rezervēšana)


 


 
Informācijai

Lapa apmeklēta 341525 reizes
Pēdējās izmaiņas veiktas: 22.11.2021.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz
Valsts robežsardzes koledžu obligāta.
Kontakti

Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV 4601

Tālr. 64603690 Fakss: 64603681

vrk@rs.gov.lv

E-adrese
Sekojiet mums

 
© 2021 Valsts robežsardzes koledža, Visas tiesības aizsargātas.